Wpis z mikrobloga

no ja #!$%@? #zalesie #gorzkiezale ... na uczelni X (mało znanej) do której uczęszczam na drugi rok pojawili się ukraińcy. Przyciągnął ich tu rektor, który chyba się zakochał w ukrainie, bo wszystko na naszej uczelni można znaleźć w tym języku... Nawet w bibliotece jest więcej ukraińskich książek niż polskich.. ale nie w tym rzecz. Chodzi o tych ukraińców. Dostają #!$%@? 900 zeta miesięcznie "zapomogi", do tego mają darmowe zakwaterowanie (w akademikach). I nie, nie chodzi o to, że jestem cebulą, zaraz zrozumiecie dlaczego narzekam na to, że dostają to za darmo.

Otóż sprawa jest prosta, duża część ukraińców ma ze mną zajęcia. Jest ich ze 20? może 15. Nie wiem, wiem tylko tyle, że na zajęcia przychodzą raz na miesiąc i to tylko ze 3-4 osoby. Mają totalnie #!$%@?, wykładowcy ich zwalniają z zaliczeń, bo tak zapewne kazał rektor. I od razu uprzedzę, nie mylcie z erasmusem!!! Oni tu są, bo ten rektor zabrał ich z terenów objętych wojną, czy coś takiego. Mają tu się uczyć i ukończyć studia na naszej uczelni.

Druga sprawa, to to, że nie potrafią ani angielskiego ani polskiego. #!$%@? na zajęciach wykładowcy na głowie stawali, żeby spróbować się jakoś dogadać, to oni NIE PANIEMAJET i #!$%@? totalnie. Więc ogólnie to mają kasę na swoje zachcianki, mają gdzie mieszkać, a i kierunek ukończą bez problemu, bo nie muszą zaliczać przedmiotów.. co to #!$%@? ma być?

Jeżeli dotrwaliście aż dotąd to taki mały bonusik:


Musiałem się gdzieś wyżalić ;_;

  • 49
@looklikelance: w gazecie lokalnej (wiadomości z województwa jakieś) było, że ukraińcy pobili się na tle politycznym w akademikach. Że jakaś tam grupa prorosyjska z proukraińską. Sprawa ucichła bo rektor powiedział, że to bzdury ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z drugiej strony to ciekawe, że przygarnął biednych prorosyjskich studentów, którzy się cieszą, że rosja przejmuje ich kraj
@siwersss: na polibudzie jeden akademik (są 4) jest cały zapełniony erasmusami i przede wszystkim ukraińcami. Mój brat ma piętro samych polaków ale tylko dlatego że się dogadali i zebrali wszyscy a w tamtym roku miał nie dostać miejsca bo te #!$%@? ciapate mają pierwszeństwo przy kwaterowaniu. Podobno dlatego, że im trudniej znaleźć stancję, a zapomogi mają takie że niejeden Polak im zazdrości. Ja mam na piętrze ukrainki i przychodzą do nich
@siwersss: W moim "aka" mieszka ich więcej niż polaków na 1 piętrze, tzn polaków jest łącznie 9 ich około 50 ;d i się #!$%@? gonią po korytarzu o 12 w nocy #!$%@?, bo oni maja 16-17 lvle ;/
@siwersss: mi zmienili plan w trakcie roku, bo na nasze miejsce wszedł Uniwersytet Trzeciego Wieku, a zajęcia mam normalnie we wtorki o 12, ale co tej porze robią emeryci na uczelni? nie wiem. do tego ich jest z 70 osób na salę 700osobową. na moim roku jest jakieś 360 osób, gdzie około 200 chodzi na wykłady. mogli im dać inną salę w inny dzień, ale nie! POLSKA DLA POLAKÓW