Wpis z mikrobloga

#neuropa

Powiedzcie mi szczerze, bo nigdy tego nie zrozumiem.

1) Czemu jesteście za rozdawnictwem pieniędzy nierobom? Czemu chcecie karać ludzi za pracę i dawać cyganom/dzieciorobom na socjalu/patologii?

2) Czemu udajecie i zakopujecie w cholerę wszystkie afery PO?

3) Czemu nie jesteście w stanie zrozumieć, że Donald tylko obiecuje i za #!$%@? nie dotrzymuje obietnic?

4) Naprawdę waszym pomysłem na Polskę jest socjalizm, który hamuje rozwój gospodarczy i doprowadza Polskę do bankructwa?

Ja rozumiem, że lemingoza może stać murem za każdym postulatem Kaczyńskiego/Tuska, ale chyba jesteście młodymi ludźmi i macie jakieś ideały i trochę oleju w głowie?

Proszę o poważne odpowiedzi.
  • 70
@FilozofujacaCalka: pkt nr 2 jest chyba nabardziej zasadny. Na przykładzie afer PO członków i sympatykow neuropy nie da się inaczej nazwać niż impregnowanych na fakty i potwierdzajace je argumenty. Na pewno działa też mechanizm wyparcia, no i przeświadczenie, ze druga strona nie może mieć racji lub mówić prawdy- przeciez z gruntu są głupi, a wiekszosc to oszolomy i z takimi to tylko szyderą.
Proszę o poważne odpowiedzi.


@FilozofujacaCalka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_grupowego_my%C5%9Blenia

"Według Irvinga Janisa syndrom ten charakteryzuje się następującymi objawami:

iluzja nieomylności i pewności siebie,

lekceważenie niepomyślnych informacji,

wiara we własną etykę zawodową, nieuwzględnianie etycznych i moralnych aspektów decyzji,

lekceważące traktowanie wyników i osób spoza zespołu,

wywieranie nacisku dla wymuszenia konformizmu,

samocenzurowanie się (aby uniknąć powtarzających się negatywnych reakcji grupy, krytyczni jej członkowie decydują się w końcu milczeć),

iluzja jednomyślności (milczenie jest traktowane jako wyraz zgody),
@FilozofujacaCalka: Ja nie jestem za wspieraniem socjalizmu w krajach rozwiniętych gdzie jest dużo pracy, a ludzie nie pracują tylko dlatego że są leniwi. Sytuacja w Polsce wygląda trochę inaczej bo ludzie chcą iść do pracy ale pracy nie ma, a jak jest to za głodowe stawki. Socjalizm powinien być uzależniony od bezrobocia w danym kraju. Jeśli jest małe to zamykamy socjal i do pracy nieroby, jeśli jest duże bezrobocie to trzeba
ale pracy nie ma, a jak jest to za głodowe stawki.


@metnokitlumtsejeinerotkotnokitlum: Pytanie, kogo to wina. Polityków, którzy tak "gospodarują" że nie powstają miejsca pracy? Ludzi, którzy wychodzą z założenia "jakoś tam będzie, trzeba się bawić" i mają w dupie samorozwój, a potem budzą się z ręką w nocniku i domagają się pomocy? Znów ludzi, którzy nie rozumieją, że od czegoś trzeba zacząć i nikt im 2,5k netto nie da od
@ripp1337: Zawsze się zastanawiam nad tą argumentacją. Jak to jest, że ludzie są tak bardzo społeczni, empatyczni, różnią się od zwierząt i nie porzucają słabych i chorych, a z drugiej strony trzeba ich zmuszać do tego aparatem przemocy?
Ja nie jestem za wspieraniem socjalizmu w krajach rozwiniętych gdzie jest dużo pracy, a ludzie nie pracują tylko dlatego że są leniwi. Sytuacja w Polsce wygląda trochę inaczej bo ludzie chcą iść do pracy ale pracy nie ma, a jak jest to za głodowe stawki. Socjalizm powinien być uzależniony od bezrobocia w danym kraju. Jeśli jest małe to zamykamy socjal i do pracy nieroby, jeśli jest duże bezrobocie to trzeba pomóc tym
1) Czemu jesteście za rozdawnictwem pieniędzy nierobom? Czemu chcecie karać ludzi za pracę i dawać cyganom/dzieciorobom na socjalu/patologii?


Nikt pod tagiem #neuropa nie jest za socjalizmem samym w sobie (rozdawnictwo, jakieś Bezwarunkowe Dochody Podstawowe, itp.). Natomiast wiele osób pod tym tagiem nie przekreśla możliwości przekazywania jakiejś pomocy finansowej potrzebującym, którzy na to zasługują.

2) Czemu udajecie i zakopujecie w cholerę wszystkie afery PO?


Bo wszystko już było i nic nowego nie jest
@pila_mechaniczna: TO wytłumacz mi dlaczego państwo zakłada ze ja chce pomagać takim osobom. Ja nie chce bo ich nie lubię mam do tego prawo! Dlaczego nie szanujecie mojego prawa do wyboru? Dlaczego mam utrzymywać patologie która przez całą szkole miała w dupie naukę nie mała ambicji by zdobyć zawód tylko piwo z kumplami? Dlaczego ja sporo czasu poświęciłem by zdobywać wiedze i stać się atrakcyjny na rynku pracy mam płacić na
dlaczego państwo zakłada ze ja chce pomagać takim osobom.


@printf: państwo to nie tylko Ty. nie jesteś pępkiem świata.

Dlaczego mam utrzymywać patologie która przez całą szkole miała w dupie naukę nie mała ambicji by zdobyć zawód tylko piwo z kumplami? Dlaczego ja sporo czasu poświęciłem by zdobywać wiedze i stać się atrakcyjny na rynku pracy mam płacić na takich nierobów? Dlaczego te nieroby nie docenią nawet pomocy dewastując mieszkania socjalne?
@pila_mechaniczna: A dlaczego nie jestem pępkiem świata? Jestem wolnym człowiekiem fakt nie wolno mi zabijać kraść ale prawo do wyboru mam. Jeśli chodzi o wojsko drogi i tego typu sprawy to mogę płacić bo korzystam. Nie mam zamiaru płacić na coś z czego nie korzystam. Niech ci o w przeszłości dostali taką pomoc a teraz zarabiają oddadzą te kasę (kredyt od państwa na jakąś sumę i trzeba go spłacić jak zacznie
@FilozofujacaCalka: nie popieram kaczora, tuska i wszelkiego lewackiego scierwa, ale w sumie czuje sie źle czytajac posty majace kierowac ludzi na "jedyna sluszna sciezke". Plebany i tak dalej beda robic syf.

PS nie glosuje na jkm