Wpis z mikrobloga

@lammy: nie znam konkretnie w&t ale przy amerykanskich realiach zakladajac ze bedziesz pracowal za stawke minimalna to wiele nie odlozysz.

Za godzine dostaniesz pewnie kolo 8-10 $. Jakakolwiek nora (bo nie pokoj) do mieszkania to ze 300$. Jedzenie ze 20$ dziennie. Popracujesz ze 2 miesiace to Ci sie akurat za bilety i oplaty zwroci ;)

Warto jechac jak chcesz stany zwiedzac (a jest co). Jak chcesz jechac tylko dla kasy to
@Taco_Polaco: @mironczyk: @Lipka91:

przez pośredników zdecydowanie się w takim razie nie opłaca, a można po prostu złożyć podanie o taką wizę pracowniczą aby mieć numer social security, a pracę znaleźć sobie samemu? Właściwie to już znalazłem z wyżywieniem i noclegiem, ale chciałbym pracować legalnie. Jeżeli nie trzeba pracownika i wystarczy ta wiza to byłoby super...
@lammy: probowac mozna ale bbedzie bardzo trudno. Nie mozesz sam dla siebie wystapic o pozwolenie na pprace. Musi to zrobic pracodawca i to tez nie kazdy. Wiec najwiekszy problem to znalezc kogos kto bedzie cie chcial zatrudnic i to na tyle ze bedzie sie chcial uzerac z papierami (za to wlasnie biora kase posrednicy). Co wiecej... jak dostaniesz pozwolenie na prace to teoretycznie jest wazne tylko na danego pracodawce (nie mowimy
Jakakolwiek nora (bo nie pokoj) do mieszkania to ze 300$.


@Taco_Polaco: z tego co się orientuję to na W&T firmy zapewniają norę typu baraki z obozu koncentracyjnego za darmo lub drobną opłatą.

można po prostu złożyć podanie o taką wizę pracowniczą aby mieć numer social security, a pracę znaleźć sobie samemu


@lammy: nie można (no w pewnym wypadkach można, ale jeśli pytasz o W&T to prawie na pewno się nie
akie wymagania należy spełnić aby dostać numer social security?


jest jedno - pozwolenie na pracę (bo to się z tym wiąże). Czy to jest poważne pozwolenie, czy też pozwolenie na borówki - nie ma znaczenia.

Wakacyjny wyjazd do pracy gdzieś w Azji? Brzmi ciekawie, możesz coś przybliżyć?


cóż. olałem dobrze płatne oferty (mimo że bidny student 3/4 roku). Miałem z niemczech ofertę praktyk za kilkaset EUR, przyjąłem ofertę za kilkadziesiąt EUR miesięcznie