Wpis z mikrobloga

ostatnio na fejsie pojawia się coraz więcej magistrów z mojej byłej grupy ze studiów. Trochę mi ich szkoda. Znajomi z tej grupy studiowali 3 lata na prywatnej uczelni, płacąc 5k rocznie za studia. Co daje 15k w ciągu 3 lat. + musieli płacić za egzaminy i poprawki. Co daje powiedzmy ok 1k w ciągu 3 lat jeśli byli zdolni. Dodatkowo dochodzą koszty za mieszkanie i jedzenie, imprezy, i inne . Powiedzmy ze mieszkali od paź. do czerwca. 8 miesięcy x1000 zł daje 32k w ciagu 3 lat. Razem mamy juz 48 tysięcy w ciągu 3 lat. Nastepnie po licencjacie poszli na studia zaoczne żeby zrobić magistra. Ale już nie na prywatną uczelnie tylko publiczną żeby na papierze był prestiż xD Także trzeba płacić. Koszty w ciągu tych 2 lat to 26 tysięcy. W ciągu 5 lat stracili 74 tysiące żeby otrzymać tytuł magistra. A co jak by oszczędzili te pieniądze i wyjechali do razu do UK ? Powiedzmy ze robili by za minimalna stawke caly rok. Oszczędzili by pewnie ze 50-60k rocznie. W ciągu 5 lat by zarobili 250 tysięcy + 74 tyś za studia co daje 324 tyś. Za ktore można kupić już w miarę ładne, nowe mieszkanie w dużym mieście w wieku 25-26 lat . A co oni mają? 74 tyś rodzicie wydali żeby był pierwszym magistrem w rodzinie xD i 100 lajków na fb xD Nawet mi ich nie szkoda. #coolstory #uk #polska #truestory
bart88uk - ostatnio na fejsie pojawia się coraz więcej magistrów z mojej byłej grupy ...

źródło: comment_ObNq6AsFnHkrY5Jms7jFK3USKMpIr5Fk.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
Powiedzmy ze


robili by


Oszczędzili by


by zarobili


A co oni mają?

@bart88uk: A ty co masz? Ich życie, jak jesteś taki przedsiębiorczy to trzeba było im doradzić przed studiami, a nie pisać po fakcie anonimowo na stronie z głupimi obrazkami, nawet mi cię nie szkoda.
  • Odpowiedz
@bart88uk: Zawsze mnie śmieszyły takie kalkulacje. To tak jak zawsze podlicza się ludzi ile wydają na fajki i co by mogli za to kupić. Nic, bo przepieprzą na coś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Babadon: >

- Palisz?

- Tak.

- Ile paczek dziennie?

- Trzy.

- Ile kosztuje jedna?

- 12 zł

- Od dawna palisz?

- Od 20 lat.

- Uśredniając wydajesz 36 zł dziennie na papierosy, co daje 13140 zł rocznie. W ciągu ostatnich 20 lat wypaliłeś 262 800 zł. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że kiedyś papierosy były tańsze, nie uwzględniamy przecież kosztów inflacji, itp. Możemy więc założyć, że to faktycznie
  • Odpowiedz
@bart88uk: ło #!$%@?, też bym chciał mieć taką matematykę

co to za uczelnia gdzie liczą 13k za rok? Stomatologia to to nie jest bo za malo, to co to jest?
  • Odpowiedz
@Babadon: No też trochę śmiechłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie, że @bart88uk: się wiedzie za granicą (bo zakładam, że tam jest skoro pisze takie rzeczy), ale nie widzę powodu aby stwierdzać, że studia są całkiem bezsensu. No i ludzie mają różne ambicje w swoim życiu.
  • Odpowiedz
@bart88uk: 50000zł oszczędności na rok? To jest około 10000£, a minimalna to niecale 7£. 7160(godz. na miesiąc)=1160£. 116012(miesiące)=13440£ rocznie.Po odjęciu podatku wychodzi jeszcze mniej. Czyli miał żyć za około 300£ miesiecznie?
  • Odpowiedz
@bart88uk: Może lubią studiować? Jeśli uczyli się swojej pasji i mają szanse na pracowanie potem w zawodzie to nie są to pieniadze stracone.

Różni ludzie mają różne cele w życiu, jeśli twoim są to jakieś przecietne zarobki to spoko.
  • Odpowiedz
@Wight: @Kalom: @pandecybel:

Normalne studia dzienne na polskiej w miarę dobrej uczelni są mało wartościowe tak naprawdę - ich studia są tak naprawdę kompletnie gówno warte. Wy za to czepiacie się @bart88uk który się z tego nabija, a nabijać się ma prawo, bo widzi jakie to upośledzone.

Ktoś zadał pytanie gdzie twoje 70k... Cóż, zacznijmy że nie jego, a jego rodziców. A gdzie? Cóż, wrzucone w życie codzienne, brak
  • Odpowiedz