Wpis z mikrobloga

Miraski, jak wygląda sprawa z bonusami % do wypłaty za nocki i weekendy? Pracuję w czterobrygadówce (3 zmiany, 4 dni pracy i dzień wolnego, po nocce dwa). Problem jest taki, że szef to typowy prywaciarz sknerus i otacza się osobami, które nie potrafią mu się postawić. Dodatkowo podstawa jest dosyć niska, pensja zależy od premii (lel, "dobra wola szefa", gdyby nie to to sam by musiał chyba pracować). Niby premia zależy od reklamacji (też motzna #beka z tego), ale ostatnio przycina jak może. Drugie pytanie dotyczy kwitków z wypłatą. W ogóle ich nie dostajemy, chyba, że ktoś się upomni. W innych zakładach dają bez łaski. No ale wracając do tematu: czy jest jakiś schemat, jak wygląda kwitek czy totalna partyzantka? Chodzi mi czy bez problemu odczytam podstawę, premię etc? Nie żebym był tumanen matematycznym, bo raczej nie jestem, tylko o kreatywność kadr i księgowości.

#gorzkiezale #pracbaza #prawo #lewo #niewidzialnarekarynku #kiciochpyta #pomocy
  • 2
  • Odpowiedz
@WhiteRower: Jak pracujesz w systemie zmianowym to chyba nie ma dodatków za coś takiego. Jest przepis ale to są kwoty rzędu 2 zł (% od minimalnej) i tylko jak coś jest nie do końca ogarnięte. Z tego co wiem przynajmniej.
  • Odpowiedz
@WhiteRower:

Art. 151 7. § 1. Pora nocna obejmuje 8 godzin między godzinami 21.00 a 7.00.


§ 2. Pracownik, którego rozkład czasu pracy obejmuje w każdej dobie co najmniej 3 godziny pracy w porze nocnej lub którego co najmniej 1/4 czasu pracy w okresie rozliczeniowym przypada na porę nocną, jest pracującym w nocy.


Art. 151 8. § 1. Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę
  • Odpowiedz