Wpis z mikrobloga

Przypominam, że do 3 listopada można wysyłać zgłoszenia o zieloną kartę i stać się prawdziwym przybyszem osadnikiem maskotką domowego ogniska, a nie jakimś typem na lewo z wygaszoną wizą, co nie może wrócić. Róbcie fotki i wysyłajcie ;_;, czekam na pocztówki zza oceanu.

https://www.dvlottery.state.gov/

#emigracja #greencard #usa #lepszezycie #czyabynapewno #americandream albo #americanhorror
  • 14
@parsiuk: moim zdaniem jest dużo miejsc, które biją najlepsze ośrodki w Europie. Na pewno emigracja do USA to dużo większe wyzwanie i ryzyko niż na wyspy, czy do holandii, ale daje też dużo szersze perspektywy.
@takasobie: robiłaś może zdjęcie samemu czy u fotografa? U fotografa pewnie wychodzi drożej od zwykłego paszportowego czy do dowodu, prawda?

@parsiuk: na pewno są lepsze i gorsze stany, miasta. Wiele zależy też od szczęścia w znalezieniu pracy, ale myślę, że spełnienie american dream, kupienie samochodu i domu dzięki ciężkiej pracy jest nadal możliwe.
@zoozgive: widziałem go, wykres ten ma dane z dupy, tzn z payscale.com. Są bardzo niedokładne. Poza tym nie bierze pod uwagę różnic w opodatkowaniu pracy (brutto vs netto), nie ma tam Kalifornii jako oddzielnego bytu, a jednak w Kalifornii płacą ponadprzeciętnie jak na USA. Myślę, że Szwajcaria może równać się zarobkami z Kalifornią, ale jednak nie tak łatwo tam pracę dostać no i mają swoje języki, zaś Norwegia z tego co
@zoozgive: ale w Kalifornii jest wysokopłatna praca + słońce i plaża gratis. W Europie niestety kraje śródziemnomorskie nie oferują bardzo wysokich zarobków w IT.