Wpis z mikrobloga

A dzisiaj w #ciekawostkiozespolach Kraftwerk

*1 kwietnia 1978 roku odbyły się koncery w Paryżu i w Nowym Jorku, w którym zamiast muzyków pojawiły się roboty. Widownia nie zwróciła początkowo uwagi, że zamiast żywych ludzi są automaty. Muzycy zaś podzielili się na dwie grupy: Ralf Hütter i Florian Schneider w Nowym Jorku, a Wolfgang Flur i Karl Bartos w Paryżu jako widzowie obserwowali całe show; źródło.

*Podczas trasy koncertowej w 1981 roku, utwory Taschenrechner i Nummern w językach urzędowych państw, w których odbywał się koncert. W ten sposób te dwa utwory 8 razy zagrano w języku polskim; źródło.

*W 1983 roku miał ukazać się album "Techno Pop". Materiał na płytę nie powstał (mówi się o ówczesnym wypadku rowerowym Ralfa lub też o niezadowowalającej jakości nagrań analogowych). Dwa utwory z płyty ("Sex Object" i "Technopop") krążą po internecie, choć nie wiadomo, czy to rzeczywiście jedyny ślad po albumie; źródło.

*Pierwsza oficjalna koncertówka ukazała się w 2004 roku. Pierwsza koncertówka wydana jako bootleg ukazała się już w 1981; źródło.

*Muzycy są dumni z tego, że zespół nigdy nie trafił na czołówkę światowych sław; źródło.

*Muzycy uważają, że wydawanie płyt "The best of" to naciąganie fanów. Do dzisiaj nie ukazał się tego typu album; źródło.

*Kraftwerk jest obecnie jedynym zespołem na świecie, którego koncerty na żywo można oglądać w 3D; źródło.

Spamlista: @JaTubagno @krzemyk @Sixshoes @onionista @your_ex @PrezesZapalniczki @Wickerie @kAdi @UlicznyPoeta @trzyka @tommiG @nom_om @dominik-ortyl @Psychopathy_Red @kamil_snk @Widelec @Gorasul @endrjupl @Arkolita @Trzeszcz @visa23 @Xax92 @Sejm @Jach00 @Czafincz @KeinenMikusien @Daisy @lukiryba @sztachetazplota @Eustachiusz @wykopowa_ona @JayRG @blazmerc @jgoluch @niedajerady @Szokatnica @Fisek @NeXer @scharlottka @kubbach @osmanho @Kaczorra @strychnina77 @linvelin @yoreciv @foxmurder @rudeangie @Tetur @udgz

Tagi: #ciekawostkiozespolach #ciekawostkimuzyczne #muzyka #kraftwerk
  • 5
  • Odpowiedz
@Fisek: Heh, parę dni temu w ciekawostkach o Led Zeppelin dostałem prośbę, by dodać ciekawostki o zespołach nierockowych. Trochę mi zajęło szukanie ciekawych materiałów (efekt: jeden dzień opóźnienia), ale ciekawostki wstawiłem
  • Odpowiedz
*Muzycy uważają, że wydawanie płyt "The best of" to naciąganie fanów. Do dzisiaj nie ukazał się tego typu album;


the mix ( ͡º ͜ʖ͡º)

*W 1983 roku miał ukazać się album "Techno Pop". Materiał na płytę nie powstał (mówi się o ówczesnym wypadku rowerowym Ralfa lub też o niezadowowalającej jakości nagrań analogowych). Dwa utwory z płyty ("Sex Object" i "Technopop") krążą po internecie, choć nie wiadomo, czy
  • Odpowiedz