Wpis z mikrobloga

Uszanowanko, Mirki!

Mam dla Was dziś #oswiadczenie wraz z #glupiewykopowezabawy:

Robię grę multiplayer na prezentację na Poznań Game Arena z gatunku bijatyki (inspiracja #tekken) na specjalne maty do grania (znane z gier tanecznych) i mam dla Was propozycję:

Wymyślcie jakieś postaci (możliwie wraz z opisem wyglądu (lub szkicem?) oraz paru fajnych ruchów specjalnych), a ja wybiorę 2-3 najciekawsze / najdurniejsze i dodam do gry, nazywając te postaci nickami mirków-autorów (lub jak tam zechcecie by je nazwać) - w nagrodę fejm dla Was w kredkach (bo gra będzie opublikowana za darmo), a dla mnie lek na brak pomysłów.

#gry #gamedev (i #pytanie, skoro poszukuję odpowiedzi). Jak zwykle kodując podczas #nocnazmiana.


  • 18
@PsichiX: chciałem zaproponować tuska ale w ostatniej chwili się rozmyśliłem bo to byłoby faworyzowaniem przeciwnika


a tak już na poważnie. jakie masz do tej pory postaci? masz co do nich jakieś wymagania? mają być człekokształtne czy ich forma jest dowolna?
@woyteczek: brak reguł - gorąco przyjmuję wszelkie nawet #!$%@? pomysły.

postaci aktualnych nie podam co by nie ukierunkowywać Was - jeśli postaci mirków zaliczą któreś z istniejących, to będą one uznane jako mirkowe :)
@PsichiX: chodzi mi po głowie coś a

la kobra. ale nie wiem w jakiej formie. czy jakoś bardziej "człekokształtnie" czy jako wąż. Jako fatality mogłoby posłużyć pokazywanie "szyi" i kąsanie głową. Ewentualnie jakiś obrót w stylu Chuck
a Norrisa
@PsichiX: Moja propozycja to kobieta-sumo. Musi być wielka, a skóra na całym ciele powinna przypominać coś między skórką pomarańczy, a celluitem (w nawiązaniu do pomarańczowej skórki). Postać powinna mieć nieco pomarańczową karnację. Włosy jak przystało na sumo brązowe. Reszta dowolnie. Ruchy specjalne (ataki?) to wystrzeliwanie sokiem pomarańczy, duszenie w chmurze (oparach) curry, oparzenie przeciwnika poprzez wylanie na niego wrzącej zupy pomarańczowej. Opcjonalne fatality to utopienie przeciwnika w kotle z gotującą się
@PsichiX: Janusz:

Gruby, z łysiną, "przy kości", ubrany w zapocony podkoszulek, "cotton worldy", wełniane skarpety pod łydki, sandały.

Ataki podstawowe:

Rzut kapciem - Janusz rzuca zwykłym klapkiem

Uderzenie butelką - Janusz rozbija butelkę na głowie przeciwnika

Ataki specjalne:

Przyciągnięcie - Janusz unosi ramię i wystrzeliwuje włosy spod pachy żeby przyciągnąć przeciwnika

Uderzenie brzuchem - Janusz uderza brzuchem jak taranem, odrzucając przeciwnika

Beknięcie - Janusz głośno beka ogłuszając wroga

Poza tym można
Pobierz P.....m - @PsichiX: Janusz:

Gruby, z łysiną, "przy kości", ubrany w zapocony podkosz...
źródło: comment_MWINPVkU7UykmuakhS7cQLnvPZAC2GU1.jpg