Wpis z mikrobloga

@msqs1911: Z tego co wiem to sie jednak mylisz. Są dowody świadczące o tym, że również ludzie wolni budowali piramidy. Nie ma natomiast żadnych dowodów świadczących o tym, że wyłącznie ludzie wolni byli zaangażowani w ten projekt. Linków nie mam, ale co najmniej raz w miesiącu taki temat pojawia się na http://www.reddit.com/r/todayilearned
  • Odpowiedz
@Loxyms: Taaaak... Serwis reddit na którym każdy gimbus może napisać co mu do łba strzeli to bardzo naukowe i wiarygodne źródło ;D Oficjalna nauka mówi jednak coś takiego: http://www.national-geographic.pl/artykuly/pokaz/to-nie-niewolnicy-budowali-piramidy-w-egipcie/ http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/186580,Archeolodzy-piramidy-budowali-ludzie-wolni

Ale oni wszyscy i tak kłamią, bo tak naprawdę to byli:
msqs1911 - @Loxyms: Taaaak... Serwis reddit na którym każdy gimbus może napisać co mu...

źródło: comment_cBDO6oN6fzq6yGyL0XriDkjVTEIFFR0p.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@msqs1911: Twoje linki mówią dokładnie to co napisałem, są dowody, że ludzie wolni, a nawet wyższe klasy społeczne budowały piramidy. Zgadzam się, jednak nie można zakładać, że żaden niewolnik, nie pracował przy budowie. To logiczne, że po tylu tysiącach lat bardziej prawdopodobne jest, że zachowały się szczątki osadnictwa ludzi bogatszych i dzięki temu wiemy, że również oni byli zangażowani w budowanie. To jednak nie oznacza, że możemy stwierdzieć "żaden niewolnik tam
  • Odpowiedz
@msqs1911: po czym archeolodzy poznali, że to ludzie wolni? To coś jak ze specyficznymi kształtami czaszki jak u czarnuchów? W Django była kwestia o tym, że u czarnych jest wgłębienie uległości czy #!$%@? wie co :D
  • Odpowiedz
@msqs1911: Jakiś naukowiec ogłosił hipotezę, że niektórzy budowniczowie piramid, wykwalifikowani pracownicy, mogli być ludźmi wolnymi, redaktor jakiegoś gównoportalu podał to nie jako hipotezę a jako potwierdzony fakt z tytułem "odkrycie, które zmienia nasze rozumienie historii starożytnego Egiptu!!!111", wykopek przeczytał i powtarza w komentarzach a inne wykopki powtarzają za nim. Powstaje błędne przeświadczenie, które kiedyś jakiś inny szukający popularności naukowiec będzie obalał, a redaktory zrobią z tego sensację "Sensacyjne odkrycie. Piramidy jednak
  • Odpowiedz
@marcin-: bo ludzie wierzą w to, co jest dla nich wygodne i zgodne z ich przekonaniami... Na logikę, to trzeba mieć naprawdę dobry fach w ręku, żeby taką konstrukcję tyle lat temu zbudować. Dla mnie to oczywiste, że pracowali tam wykwalifikowaniu robotnicy, ale jednocześnie niemożliwe jest, żeby taka konstrukcja w epoce bez mechanizacji powstała bez masowego użycia taniej siły roboczej, a nie ma tańszej od niewolnika w tamtym czasie (choć wiem,
  • Odpowiedz
@Loxyms @marcin- @Kopamatakawapl @FrasierCrane: W nauce jest niestety tak, że trzeba przedstawić jakieś dowody na poparcie swojej hipotezy. Tak to przykre :( Jeśli macie, choć jeden link o pracy niewolników przy piramidach to dajcie. Jak nie to szkoda czasu na wasze wymysły. Ci "jacyś naukowcy" by ogłosić swoje "sensacyjne odkrycie" redaktorom. Siedzieli ze szczotką do kurzu w wykopie (nie na wykopie jak wy) zapewne przez pół życia. Czytali te śmieszne znaczki
msqs1911 - @Loxyms @marcin- @Kopamatakawapl @FrasierCrane: W nauce jest niestety tak,...
  • Odpowiedz