Wpis z mikrobloga

  • 668
Zostałem 'zaproszony' na półmetek (taka mini studniówka na dwie klasy w 2 klasie #licbaza) jako fotograf. Pytam się, czy tak o za darmo mam to robić... Dostałem odpowiedź 'no tak!'. Pytam, 'dostane jakieś jedzienie?'. Koleżanka, 'no, odstąpię ci krokieta.'

TAK, MAM PRZYJŚĆ NA ~8H I ROBIĆ Z PUSTYM ŻOŁĄDKIEM ZDJĘCIA WASZYCH MORD!

Ludzie chyba nigdy nie zrozumieją, że interesowanie się fotografią nie równa się z robieniem, za friko, zdjęć przy każdej możliwej okazji.

#gorzkiezale
  • 75
  • Odpowiedz
@masiej: Jest pewien etap kiedy musisz łapać doświadczenie i robisz coś za darmo.... Kiedy już go trochę złapiesz zaczynasz brać za to pieniądze adekwatne do doświadczenia i sprzętu... 100 czy 200zł.

Nie daj się i bądź twardy wiem co mówię bo sam przechodziłem przez etap pracy za darmo a potem zdziwienie no jak to kasę chcesz????

Powodzenia i nie daj się wyrolować a ja czasami upierdliwym pokazuję takie coś ( ͡
CODER_BEST - @masiej: Jest pewien etap kiedy musisz łapać doświadczenie i robisz coś ...

źródło: comment_KCUwDXDmiQ0M7os7qpxsTYdUbesui5I8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Dziki_Bigos: haha 10/10. Jakby była taka propozycja to bym się zastanowił, heheh.

@goferek: okolo 60 osob (nie licząc osób towarzyszących) po 2zł by się złożyło i by było OK. ALE NIE, TO JEGO ZAJAWKA TO POROBI ZA FRIKO.

@AliNilA: Obrobił :)

@CODER_BEST: dobry obrazek, dzięki :)
  • Odpowiedz
@eltrial: Ja jej nie robiłem ale dobrze odzwierciedla myślenie większości, którzy chcą fotografa. Myślisz, że to strzelnie zdjęć i po prostu oddania? To czasami drugie tyle czasu albo i więcej siedzenia w domu przed komputerem i przebranie fotografii, obróbka. Tylko tego poświęconego czasu już zleceniodawca nie widzi. Druga sprawa musisz coś wyłożyć na start potem musi ci się to zwrócić.... Masz jakieś koszty stałe jak baterie do lampy czy zakup oprogramowania
  • Odpowiedz
@masiej: no kurde nawet jak nie masz jakiegoś super doświadczenia i jesteś amatorem to i tak chociaż tą stówe czy dwie Ci powinni odpalić za to że przyjdziesz :/ to ich nie uderzy po kieszeniach bo i tak karyny pewnie drugie tyle wydadzą za strój makijaz kosmetyczke i #!$%@? wie jeszcze co ... no ale w sumie nie musisz sie wcale na to godzić :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hellokitty89: dokładnie tak jak mówisz. Nie mam jakiegoś dużego doświadczenia, ale dużo osób wie, że się interesuje tym tematem to jednocześnie traktują mnie jako nadwornego fotografa każdej imprezy. Nawet za tę stówkę bym tam poszedł, ale jak za darmo to pieprzę taki biznes. Dodatkowo półmetek jest na sali, we wsi oddalonej od mojej miejscowości o około 10km i bym musiał jeszcze sobie transport ogarniać...
  • Odpowiedz
ta tabelka jest zła, takie wyliczenia można zrobić praktycznie dla każdego biznesu


@eltrial: bo chodzi w niej o uświadomienie ludziom, że bycie fotografem i robienie zdjęć na różnych imprezach to właśnie biznes, a nie tylko hobby i zajęcie wykonywane dla czystej przyjemności
  • Odpowiedz
@masiej: Chodziłem tak swego czasu, dla zabawy i znajomych przy okazji udostępniając zdjęcia, później dopiero po kilku takich zabawach dopiero zaczęło się branie $. Skoro Cię chcą, to pewnie podobają im się Twoje zdjęcia (albo mają wywalone na to jakie będą) więc zaproponuj mała stawkę i tyle.

@CODER_BEST: Mocno naciągana ta tabelka i można wyjść na bufona, pokazując to. Z drugiej strony, mało kto wie czym tak naprawdę jest praca
  • Odpowiedz