Wpis z mikrobloga

Kurde mirki, mam problem. Sprzedałem telewizor na allegro, i teraz kupujący do mnie wydzwania, że został uszkodzony przy wysyłce (picrelated). Wysłałem go DPD przez Allegro. Kobiecina dała trochę dupy, bo nie sprawdziła tv przy kurierze. Czo robić?

Dodam, że ustawiłem "zadelkarowaną wartość" na 400 zł , to to samo co ubezpieczenie? #corobic #problem #dpd #kurier
yasori - Kurde mirki, mam problem. Sprzedałem telewizor na allegro, i teraz kupujący ...

źródło: comment_hAfWntCbfPXmmhOorVhWniFHjr9sgYiR.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kontaktujesz się z DPD, że wysłany produkt został uszkodzony w transporcie. Będą chcieli, żebyś udowodnił, że uszkodzenie nie istniało przed nadaniem, pewnie na zdjęciach na licytacji tego nie widać, co może być jakimś tam dowodem. No i jak pisałem zaczyna się odbijanie piłeczki. Oni na pewno mają dużo cierpliwości do odwlekania. Odrzucanie reklamacji itp. Z drugiej strony ta Pani odebrała paczkę bez sprawdzenia, gdyby odmówiła odbioru to byłoby trochę łatwiej, ale i
  • Odpowiedz
@yasori: No to zależy :) Jeżeli to Ona postanowi się kłócić z DPD, to Ona, jeżeli postanowi zwrócić towar ze względu na niezgodność towaru z opisem (wcale nie wpływa na to fakt, że uszkodzenie powstało w transporcie. po prostu towar ma uszkodzenie, którego nie było na aukcji), a ma do tego prawo to wtedy Ty się będziesz bujać z DPD. Na stronie mają formularz reklamacji z tego co widziałem.
  • Odpowiedz
@yasori: Zastanów się, jak ona może Ciebie zmusić do oddania Ci kasy? No właśnie, prawnie tylko sąd. Jeśli ta Pani zdecyduje się na założenie sprawy to w przypadku przegranej efekt będzie taki sam jakbyś teraz się wycofał + koszta sądowe (5% wartości towaru lub chyba 30zł w postępowaniu uproszczonym).

I nie będzie to słowo przeciwko słowu, po prostu Ty masz zdjęcia gdzie uszkodzenia nie ma, do tego jakiś świadek który
  • Odpowiedz