Wpis z mikrobloga

#zaginiecieethanacartera #thevanishingofethancarter ukończone. W połowie gry zorientowałem się, że źle gram i musiałem wrócić do samego początku bo po 3 godzinach ogarnąłem jak w to się gra :D Beka straszna, ale mimo wszystko ukończyłem całą grę i gorąco polecam. Pobrałem nielegalnie i powiem wam, że dobrze bo nie wiem dlaczego indyki przekraczają ceny normalnych gier :/ Okej klima świetny, grafika i oprawa wizualna super, dubbing polski jak zwykle na wysokim poziomie, historie opowiedzieli fajnie i narrator wtrącał się w idealnych momentach, no i oczywiście bardzo dobra muzyka podkreślająca klimat gry. Ale jak na grę którą da się ogarnąć w 6 godzin i w sumie potem już nic nie pozostaje jak ją odłożyć na półkę. Ponowne granie nie ma sensu gdyż innej drogi przejścia nie ma i drugi raz mielibyśmy to samo a cena 70 zł :/ Ale cena ceną, gra grą i oceniam ją na 9/10 bo krótka i nie oszukujmy się, jak ktoś załapie o co chodzi to potem już górki po sznureczku do przodu. To tyle, pozdrawiam.

#gry #ps4 #steam #dobrepolskie
  • 12
@ThrashMetal: @Jednobrewy: @gram_w_mahjonga: @HasamPoGalaktyce: nie ma za co przepraszac, bo to jest #!$%@? kpina z gracza. Ja rozumiem, ze skoro gra na steama to ciezko dopasowac cene do polskich realiow. Ja rozumiem wysilek tworcow, innowacje i wogoole.

Ale panie/panowie 3-5h (rozne zrodla) gameplayu i koniec? I to przygodowka pewnie liniowa i tak jak napisal autor wpisu nie ma sensu grac 2 raz.

Proponuje autorom zaczac robic gry dla
@gram_w_mahjonga: jest hype na gre, jest sporo reklam, sa zachwyty w temacie. Wiec jasnym jest, ze czesc ludzi spiraci ta gre.

Nie jestem autorytetem moralnym by prawic kazania, ze to zlo i odzegnywac goscia ktory sciagnal pirata od czci i wiary.

Jego moralnosc, jego podejscie do tematu, jego sprawa.

Natomiast ja bym sie ostro #!$%@? jakby sie okazalo, ze za 70zl mam zapewnione 4h rozrywki. Dlatego nie ganie w czambul takiego
@PurpleHaze: Cena nie jest argumentem. Dla mnie gry z serii CoD są zbyt drogie (jak na to co oferują) i dlatego żadnej nie kupiłem i w żadną nie grałem (pomijając MW i MW2 u znajomego kiedyś). Nie mam parcia na zagranie w "Zaginięcie...", mogę spokojnie poczekać na przecenę, ale sprawdzając na szybko - na tf2outpost i dispenserze można go dostać za 6 kluczy czyli 12$. Niecałe 40zł. Całkiem przyzwoita cena jak
@HasamPoGalaktyce: Zle moze to napisalem, chodzilo mi o to, ze w przypadku grania w pirata by przetestowac gierke i zdecydowac o zakupie, a produkcja jest krotka, zanim przetestujesz gra sie skonczy. Moze to troche przejaskrawione, ale jak widze tytuly pretendujace do bycia AAA, po czym dlugosc rozrywki wynosi kilka godzin, to troche cos chyba nie gra.
@Jednobrewy: Jak tak jest to rynek szybko reguluje ceny - zobacz jak czasem ceny gier zaraz po premierze spadają o kilkadziesiąt procent. Możliwe, że za miesiąc Ethan będzie już o połowę tańszy.

Też mam chrapkę na Ethana, ale też jest dla mnie za drogi na teraz. Co nie znaczy, że zamierzam go spiracić. Nie wpadnę w depresję jeśli zagram w nią później.

Brak cierpliwości to żadna wymówka, szczególnie w czasach, gdzie
@gram_w_mahjonga: Ale i tak to piractwo pobudza sprzedaż. Kto ma kupić teraz to kupi wydymany przez wydawcę. Kto chce to poczeka i kupi po taniości za pół roku. Kto ma ściągnąć to ściągnie i może potem kupi jeśli doceni produkt. 20zł/h w przypadku tego rodzaju rozrywki to bardzo wysoka cena, chociaż to w pełni rozumiem, szybki skok na kasę póki jest overhype.