Wpis z mikrobloga

„Czwórka dzieci na sprzedaż” : Chicago 1948

W 1948 w chicagowskiej prasie pojawiło się zdjęcie czwórki dzieci wystawionej na sprzedaż i ich matki, będącej w ciąży z kolejnym dzieckiem. Wbrew pozorom w tamtych czasach wystawianie dzieci na sprzedaż nie było czymś normalny. Zdjęcie pojawiło się szybko w innych stanach, a rodzinie zaoferowano pomoc materialną.

Niestety, rodzice nie byli normalnymi, kochającymi ludźmi, którym powinęła się noga. Niedługo potem ojciec, Ray Challifax opuścił rodzinę i nie wrócił do niej, popadając wcześniej w problemy z prawem. Matka, Lucille, młodsza o prawie 20 lat od swego męża, związała się z kolejnym mężczyzną, który nie akceptował dzieci. Dwójka z nich, Milton i Rae została sprzedana rodzinie farmerów za 2 dolary. Na farmie pełnili de facto rolę niewolników, którzy byli bici, zzmuszani do katorżniczej pracy i trzymani na co dzień w stodole. Pozostałe dzieci trafił do adopcji.

Podobno 2 dolary za sprzedaż swoich dzieci Lucille Challifax przeznaczyła na Bingo.

Nie wiem, czy wygrała.

#historia #historiajednejfotografii #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #usa #chicago #patologia
r.....0 - „Czwórka dzieci na sprzedaż” : Chicago 1948



W 1948 w chicagowskiej prasi...

źródło: comment_XJjYaBaz8qSdXDZzEQgjYVHfPNRu9SAM.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na farmie pełnili de facto rolę niewolników, którzy byli bici, zzmuszani do katorżniczej pracy i trzymani na co dzień w stodole.


@rafalu90: jak czytam takie historie to mnie dosłownie bierze wściekłość na przemian z głębokim smutkiem i przygnębieniem. Ludzie potrafią być prawdziwym wcieleniem zła.
  • Odpowiedz
@flager: Mam tak samo, doleję jeszcze oliwy do ognia, Milton i jego siostra na tej farmie byli często związani i karmieni tylko mlekiem i masłem orzechowym.

Ich zastępczy ojciec przychodził do nich i udawał przed nimi skruchę wmawiając, że ich kocha po czym sytuacja wiązania i bicia się ponawiała.

Tutaj można trochę przeczytać [ENG] http://www.nwitimes.com/news/local/lake/hammond/sold-off-siblings-shown-in-old-photo-tell-their-stories/article_1c095598-89f4-584b-891b-7ef48a1e2082.html
  • Odpowiedz
Ich zastępczy ojciec przychodził do nich i udawał przed nimi skruchę wmawiając, że ich kocha po czym sytuacja wiązania i bicia się ponawiała.


@siemankooo: *Zastępcza matka udawała skruchę.
  • Odpowiedz
@rafalu90: Jestem ciekaw, co z tą dwójką dzieci stało się potem. W sensie, kiedy wkroczyły w dorosłość. Nadal były więzione przez farmera i pracowały jako niewolnicy?
  • Odpowiedz
@rafalu90: Straszne. Zobaczcie sobie na te małe bąble jak się przytulają- takie bezbronne. Mnie to przeraża jak czasami widzę jak ludzie mają #!$%@? na swoje dzieci, nie chce im się nawet odpowiadać na ich pytania czy poświęcić odrobiny czasu. Wiem, że taki mały szkrab właśnie niewinny i z gruntu dobry dzięki temu wyrośnie na patusa tak jak jego rodzice.
  • Odpowiedz
@rafalu90: Jakieś to dziwne, bo niewolnictwo już wtedy zniesiono. Z takim nagłośnieniem to ktoś by się tym pewnie zainteresował. A zanim by te dzieci podrosły, żeby móc cokolwiek robić, to minęłoby x lat.
  • Odpowiedz