Wpis z mikrobloga

Dałbym w pysk pracodawcy, który za ciężką pracę płaci z łaską 8 zł/h i mówi prosto w twarz: jak ci nie pasuje to się zwolnij, na twoje miejsce są dziesiątki innych. #!$%@?, aby się nachapać i jak najmniej zapłacić.

#oswiadczenie #pracbaza
  • 28
  • Odpowiedz
@Golomp: Przedsiębiorcy są poniekąd zmuszani do wybierania umów śmieciowych.

Przykładowo przy umowie o pracę, pracownik zarabia 1280zł/netto (~8zł/h), a pracodawca wydaje na niego ponad 2100zł miesięcznie!

Kwoty podliczone na szybko dla przykładu na tym
  • Odpowiedz
Bo nic to do tematu nie wniesie.


@Rajhan: to jest właśnie antywolnorynkowa postawa - wolny rynek działa najlepiej wtedy, gdy nie ma asymetrii informacji, przez zatajanie nazwy firmy tylko psujesz rynek.
  • Odpowiedz
@Hark: lel, też pracowałem w tartaku za 6 pln/h :D Tylko, że ja wytrzymałem całe wakacje. No, czasami gdzieś na budowe mnie wysyłał czy coś.
  • Odpowiedz
@Pepsicola: Nie rozumiem ludzi, którzy narzekają na zarobki i siedzą dalej w tym samym miejscu.

@NieRozumiemIronii:

Pracodawca chce ci zapłacić jak najmniej, ty chcesz jak najwięcej.


Tak zawsze odpowiadam na rozmowie kwalifikacyjnej na pytanie: Ile chciałby Pan zarabiać / Jakie są Pana oczekiwania finansowe? Nikt jeszcze się nie skrzywił, często wtedy podają widełki. Niestety trochę inna branża bo wiem jak jest przy pracach dla niewykwalifikowanych pracowników lub po
  • Odpowiedz
2100/160 to w dalszym ciągu nieco ponad 13zl/h a nie 15, przy umowie zlecenie/dzieło jeszcze mniej. A skąd wiesz, ze autor wpisu nie pracuje na czarno? :D


@Golomp: W sumie to tak., ale wiesz, to jest jedynie pensja + daniny. A koszty stanowiska pracy? Zapewnienia materiałów, miejsca, itp. Drogi taki pracownik w ch.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz