Wpis z mikrobloga

#silownia #chudnijzwykopem #bieganie

Miraski sprawa wygląda tak: jestem tłusty. Mam 178cm wzrostu i waze ok 95kg (tyle ze to tłuszcz a nie jak u #samiecalfa ze same mięśnie).

Mam mega motywację, karnet do końca roku na koksownię i dość sporo czasu codziennie by schudnąć. Mogę chodzić na nią codziennie. Powiedzcie mi co najlepiej robić żeby schudnąć dużo do sylwestra?

Lubię biegać ale jestem w tej chwili trochę za ciężki i ubiegnę może z półtora kilometra chociaż w zeszłe wakacje ważyłem 82kg i iegałem po 7-10km.

Więc co robić? Biegać? Rowerek? Czy trening siłowy też? Jakieś suple do tego?
  • 25
@sedzia_: a jakby zrobić takiego "pół dukana"? Tzn jadłbym głównie białko i trochę warzyw? No i do tego ta siłownia.

Nie będę zakładał tagu ale jak ktoś chce to niech da znać to pod koniec grudnia wrzucę fotę mnie z dzisiaj no i po 3 miesiącach - jeśli uda mi się schudnąć ;P
@NiebieskaStokrotka:

dieta:

1. czyste żarcie

2. warzywa

3. woda

Jak chce Ci się liczyć, to 2500 kalorii; 150g białka, 100g tłuszczy, 250g węglowodanów

trening siłowy, ćwiczenia wielostawowe, maks 30-40 minut 3 razy w tygodniu, aeroby na później bo na razie chcemy przyspieszyć metabolizm a nie go spowalniać.

suple? może Omega-3, nic więcej na razie nie potrzebujesz
@NiebieskaStokrotka: Tłuszcze też są potrzebne w diecie. Oczywiście te dobre tłuszcze. Wszystko z umiarem. Co z tego że zrobisz dukana czy pół dukana jak później wrócisz do wagi sprzed diety lub ją nawet przeskoczysz. No chyba, że chcesz być całe życie na diecie.
@NiebieskaStokrotka: możesz, ze dwa razy w tygodniu po 15-20 minut, po treningu siłowym. nie więcej

Jeśli tak jak piszesz, Twoja waga się waha, to może zbadaj hormony.

Teraz doczytałem, że chcesz zrzucić "do Sylwestra". To ja powiem tak.

Mogę dać Ci radę jak zrzucić do sylwestra. Jedz 1500 kalorii, #!$%@? aeroby 2 godziny dziennie. I tak przed każdym kolejnym sylwestrem.

Albo weź się ogarnij i od marca następnego roku zapewniam, że
@berti: No ja się z tym zgodzę, ale tylko połowicznie :) Tłuszcz nie wejdzie w reakcję (więc i się nie "spali") bez obecności tlenu. Patrząc tylko na ten fakt, to mało intensywny trening jest lepszy. Co prawda też czytałem jakiś czas temu, że jednak ćwiczenia na beztlenie szybciej spalają komórki tłuszczowe, tylko że... powodują głód tlenowy. To z kolei powoduje przerzucenie się organizmu na wersje energooszczędną czyli spalanie aminokwasów i glikogenu.
spalanie aminokwasów i glikogenu.


@Turambetto: glikogen jest paliwem, na którym jadą mięśnie. przy każdym kliknięciu myszką na mirko, zużywasz glikogen. mięśnie nie potrafią jechać na niczym innym. Kropka.

Są dwie rzeczy, które nie powinny Cię interesować w trakcie treningu:

1. czy akurat budują się mięśnie

2. czy akurat spalany jest tłuszcz

Ile tłuszczu spalisz w trakcie treningu aerobowego. 200-300 kalorii?

Co ma Cię interesować, to jak nakręcić organizm żeby spalał kilkaset
@sedzia_: @NiebieskaStokrotka: No to ja tu uzupełnię swoją historię bo niby polecam "pół dukana" a afekty były krótkotrwałe.

Ćwiczyłem ~3 miesiące z dietą ~1800kcal, bieganie 3x w tygodniu po ~40min (po miesącu już 60min), wolnym tempem żeby się nie męczyć na bieżni.

Efekt:

1 miesiąc 82kg - 8kg

2 miesiąc 74kg - 3kg

3 miesiąc 71kg - 2kg = 69kg

Z miesiąca na miesiąc oczywiście coraz lepiej jadłem - z
Po zrezygnowaniu z diety szczęśliwy przybieram sobie tak w miesiąc ~1-2kg


@Kubo_O: wyjaśniam co się stało

Twój organizm miał jakieś zapotrzebowanie kaloryczne, np. 2100 dziennie. Zjechałeś do 1800, zacząłeś biegać czyli jeszcze odjąłeś ze 300-400, co daje dzienny deficyt ok 700 kalorii. Dużo.

Bieganie wywołało reakcję obronną organizmu, który spowolnił metabolizm w celu oszczędzania zapasów (no bo coś mało tych upolowanych mamutów ostatnio i może zaraz wyginą i nie będzie co