Wpis z mikrobloga

Mireczki, już to tutaj wrzucałem, ale tag jeszcze nie istniał, a osób zainteresowanych blenderem było może z 5 razem z moimi trzema multikontami...

Wrzucam więc raz jeszcze i biere wszelką krytykę na klatę!

Faza WiP - finalnie będzie to prezentacja kilku modeli zegarków (m.in tego rolexa, co niedawno wrzucałem) w 360°. Niech no je tylko skończę...

jak zwykle #cycles

#blender #grafika #januszeblendera
źródło: comment_31OX0UqOOkPOFvFkZo1HvA4m2zK3JevL.gif
  • 13
@themindcrusherHS: Metal za jasny albo prześwietliłeś. Żaden zegarek nie będzie tak biały. Krawędzie koperty trochę za ostre, daj jakąś minimalną fazkę będzie realistyczniej (żaden kant nie jest w rzeczywistości idealnie ostry). Plus przy uszach zegarek trochę dziwnie wygląda- kant na przejściu z ringu koperty na uszy jest przesunięty i nie zgrywa się idalnie z kołem.
@funeralmoon: Tak, tutaj siedzi. To stary render jest, ten mankament już jest poprawiony. :)

@thewickerman88 Metal jest ok, studio (HDRi), którego użyłem składa się z prawie samych, silnych świateł. Finalnie będę sam budował oświetlenie. Krawędź troszkę wygładzę (o ile już tego nie zrobiłem, dawno do projektu nie zaglądałem :D) Z uszami miałem jaja ale tam też już jest poprawione dużo. Pokaż paluchem, w którym dokładnie miejscu jest problem, bo nie rozumiem.
@themindcrusherHS: Spoksik. Zawołaj bo jestem ciekaw efektu finalnego a zapowiada się bardzo fajnie.

edit w starym blenderze dało się wrzucić błyszcącą teksturę/mareriał który był widoczny w internalowym vievporcie i pozwalał na wyłapywanie niedoskonałości błyszczących powierchni podczas modelowania. Na którymś forum ktoś robiący samochody pokazywał jak z tego korzystać i jak ułatwia to pracę.
@themindcrusherHS: :D o własnie zapomniałem nazwy. Dawno nie korzystałem z blendera. Chyba sobie też coś zrobię bo w sumie od tygodnia mam kartę graficzną z 2GB pamięci które pozwolą na wrzucenie już jakieś scenki i w miarę wygodną pracę. (choć sama karta to biurowy badziew, ale i tak lepsza niż integra z której korzystałem wcześniej).