Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy i Mirkówny! Dzisiaj kolejny odcinek remontowy, chciałem wam zaprezentować podwieszany sufit, który zamontowałem w salonie i na klatce schodowej :) Na suficie przyklejona taśma jest taśma LED zmieniająca dowolnie kolor i natężenie światła (jest pilot). Ogólnie całkiem przyjemna sprawa, na zdjęciu zaprezentowałem kolor niebieski, ale najbardziej podoba mi się biały i chyba taki zostawię (załącza się łącznikiem na ścianie, pilot schowam). #remont #polskiedomy #inrzynierpoleca

Wołam Mirasów remontowych i @joookub bo dzięki niemu dowiaduję się jak najlepiej bić się w smash bros ;) @Cetirizini @kodekscywilny @KubKa @pan_kebab @siemankooo @ancuu @sproject @ezekiell0 @nt22 @Majku_ @MrTukan @WinyI
Pobierz inrzynier - Cześć Mirasy i Mirkówny! Dzisiaj kolejny odcinek remontowy, chciałem wam ...
źródło: comment_riJYQAvDzomcJIVGWxOurzjTc1ww0BRr.jpg
  • 36
@inrzynier: dlaczego wybrałeś stalowe grzejniki? Czy nie wchodziło to do remontu i tak już było zrobione?

Ostatnio robię kapitalkę mieszkania i dziwi mnie popularność stalowych grzejników
@Supermodern: alledrogo

@KubKa: było gdzie kable pochować a na biało z lekkim podświetleniem jest spoko ;)

@Nuuk: a co złego w stalowych? ciepło przewodzą tak samo, miałem dobrą cenę od buderusa z piecem i automatyką.

@jakubnn: kolor jak pisałem można ustawić, tylko do zdjęcia taki dałem

@deusExMaquina: da się, wygląda śmiesznie :P

@pompus: nie, jest naklejona na taki cokół :)
@inrzynier: są mniej wydajne

rdzewieją

nie mają możliwości szybkiego dołączania odłączania żeberek

gorzej wyglądają ;]

wcale nie są wiele tańsze (może 3 dychy może nie)
@KubKa: Też uważam, że sufit podwieszany w salonie to zły pomysł. Kuchnia/łazienka/pokój funkcyjny tak, ale nie przestrzeń stricte mieszkalna. Wygląda to po prostu słabo i nie spełnia określonej funkcji

W kuchni podwieszany optymalizuje wysokość górnych szafek i doświetla blat

W łazience zwykle zakrywa rury w starych mieszkaniach i zapewnia punktowe oświetlenie

W salonie i sypialni? Meh...Tak trochę "bo można"

Ale też to samo, nie ja mieszkam, nie mi oceniać. Ja bym
@Nuuk: w sypialni nie mam, bo nie ma po co. jeśli chodzi o salon to tak, zrobiłem bo po prostu chciałem / lubię / podoba mi się / #!$%@? mnie funkcjonalność sufitu podwieszanego w starych mieszkaniach. przy okazji było gdzie milion kabli pochować (zobacz jak wygląda moja ściana w salonie, mam tam 24 puszki podtynkowe).
@inrzynier: Jasne, jest w tym jakaś funkcjonalność, zwłaszcza jak w mieszkaniu robisz elektrownie, ale... wg mnie bardziej gołe ściany wyglądają po prostu lepiej (ewentualnie jakiś dobry kamień naturalny na jedną ścianę dla ozdoby)

Nie ma się co zżymać, to tylko i wyłącznie kwestia estetyki danej osoby.

PS Po co ci aż 24 puszki? I po ilu obwodach to idzie? O_o Spoko, nie oceniam, sam zmieniałem teraz instalację i mam sporo puszek
@KubKa: niektóre rzeczy "na bogato" wyglądają fajnie jeśli wkomponowują się w miarę surowy klimat.

Np. robisz łazienkę bardzo czysto, nowocześnie i w miarę surowo i na środku stoi mocno zdobione lustro w srebrzystej ramie. Wygląda to bardzo spoko.

Tak samo z kamieniem, o ile nie jest to tani "panie patrz jakie tu szczerby" imitacja kamienia, a coś co wygląda fajnie i nie widać łączeń - to wygląda to fajnie w niezagraconym
ewentualnie jakiś dobry kamień naturalny na jedną ścianę dla ozdoby


@Nuuk: mamy na klatce schodowej, kamień incana. ah no i wybacz, jeśli zabrzmiałem jakbym był zły - absolutnie, wszystko zależy od preferencji :) puszki rozplanowałem na samym początku i mnie się przydadzą akurat - samych kabli na podłodze będzie równe zero.
Np. robisz łazienkę bardzo czysto, nowocześnie i w miarę surowo i na środku stoi mocno zdobione lustro w srebrzystej ramie. Wygląda to bardzo spoko.


@Nuuk: a to co innego, i wygląda to z klasą. specjalnie daję "na bogato" w cudzysłowie, bo to pozorna bogatość, bez klasy. spodoba się na pewno cioci i babci
@inrzynier: Jestem mega na nie, na górze zbiera się mnóstwo kurzu, jest to mega niepraktyczne i wszyscy, z którymi rozmawiałam odradzali takie rozwiązanie. Ale co kto lubi, wszystko wyjdzie Ci później w praktyce ;) I ten grzejnik według mnie gryzie się z tą nowoczesnością. Aluminiowy wygląda o wieeele nowocześniej.