Wpis z mikrobloga

Mirki mam #konsole #playstation #ps2 kupiłem ją hen lat temu, jakaś czarna wersja Slim. Ostatnio dokupiłem do niej kabel aby obraz był ostry na LCD i jest pięknie. Tylko najgorsze, że nie mam za dużo gier, a zbytnio nie chce mi się wydawać po ok 25 zł na tytuł jak i tak nie będę grał tak jak kiedyś. Jest jakiś łatwy i tani sposób przerobienia konsoli? #pytanie #gry
  • 19
@HCLB:

1. Kupujesz Swap Magic,

2. Zakładasz zaślepki tak, aby działał,

3. Ściągasz z sieci pliki niezbędne do instalacji FMCB,

4. Instalujesz dzięki Swap Magic FMCB,

5. Dogrywasz ULaunchELF, ESR i/lub OPL (zależy czy chcesz grać w gry z DVD czy pendrive/dysku twardego)

6. Gotowe.

Najlepsze rozwiązanie to Open PS2 Loader (OPL) i streamowanie gier z dysku twardego podłączonego do komputera (ETH). Chyba 99% gier jest kompatybilna, nie zarzyna się lasera,
@HCLB: Jeśli chcesz to zrobić przez Open PS2 Loader to jeżeli obraz ma mniej niż 4GB wystarczy, że sformatujesz pendrive, utworzysz na nim folder "DVD" i wrzucisz do niego obraz iso z grą nazwany wg schematu: SLES53154.obojętnieco.iso.

SLES
53154 - to indywidualny kod gry. Każda ma inny. Skąd wiemy jaki jest prawidłowy? Wystarczy podejrzeć obraz iso gry np w 7zipie. W głównym katalogu zawsze będzie plik nazwany SLES/SLUS/SCES_jakieśtamcyfry. Kopiujesz jego
@HCLB: Tak. Jest taka możliwość - w Windowsie to kwestia udostępnienia folderu z obrazami więc w Linuxsie pewnie też (nigdy nie korzystałem z tego systemu), ale wg tutoriali w sieci jak najbardziej można streamować z Pingwina.
@HCLB: nie ma to jak freemcboot sprzedawac. Przecie to darmowy soft je.

Ja na tym zlozylem pleyaka z setka gier plus odtwarzacz do AVI i MP3, emulator SEGI i SNESA a teraz lezy i kurzem zachodzi wszystko :(
toche brak czasu, troche sie znudzil. Ogolnie teraz walcze na PS3 z monitorem a do dwojki nie mam TVka wiec lezy i czeka na czasy swietnosci w erze retro :D sprzedam i zostane najbogatszym czlowiekiem na ziemi.