Wpis z mikrobloga

@Sergeant_Matt_Baker:

@goromadska:

Na przyszły rok zdobędę jakieś inne gatunki, bo BJ to faktycznie za duży kaliber, co polecacie? Ma boleć, ale dać się jednocześnie zjeść na kolację - tak jak obecnie zjadam habanero w ramach przekąski do kanapek, byle smaczne i w miarę proste w uprawie Tutaj to smak jest, aromat habanero x 5, ale ostrość powala i zabija smak innych rzeczy, bo kubki smakowe zajęte są walką o życie...
@goromadska: To jest rada w stylu: chcę szybki samochód, ale McLaren P1 jest dla mnie za szybki... To weź Bugatti Veyrona :) Ale może ten skorpion byłby bardziej zjadliwy, z tego co czytałem, to jest dużo ostrzejszy, ale tylko na moment i po chwili przechodzi i jest już lepiej, a bhut jest najpierw boli mocno, a po chwili robi się tylko gorzej (sprawdzone empirycznie).
ale tylko na moment i po chwili przechodzi i jest już lepiej


@ikov: Powiem Ci że jest odwrotnie, trzyma dłużej, zdecydowanie dłużej. Jadłem tego lata więc wiem o czym mówię :)
@goromadska: Resztę moich zbiorów (wyszło tylko 50 gram z dwóch krzaczków, jakieś 10-12 szt.) ususzę i zmielę, będzie do zaostrzania tego, co już i tak ostre... Na surowo to już raczej sobie oszczędzę - zainwestuję w MDI albo coś innego rozsądnego.
@miguelpl90: Nie kontrolowałem na bieżąco, bo zostawiłem je w dobrych rękach (i warunkach klimatycznych) i trochę to trwało zanim mogłem zebrać - pewnie 2-3 tyg. od informacji, że już się robią czerwone. A czy smakują inaczej - tego nie wiem, nie mam doświadczenia w uprawie, to moja pierwsza i zielonych nie będę zrywał - szkoda mi ich.