Wpis z mikrobloga

#!$%@?, mirki, ja nie rozumiem. Ja na serio nie rozumiem. Co chwilę ktoś pyta o najlepszą #pizza gdzieśtam i za każdym razem widzę te #!$%@? durnowate wpisy w stylu "oooo zajebista #!$%@? pizza, ciasto grube i w #!$%@? składników i sos czosnkowy #!$%@? najzajebistrzy".

Czy ci ludzie w ogóle wiedzą jak #!$%@? powinna wyglądać prawdziwa pizza? Że nie chodzi o ilość składników ale ich jakość i kompozycję? Że grube ciasto to #!$%@? i ciota? Że sos czosnkowy to tak, jakby do wykwintnych mięs pić jabola za pisiont groszy?

Może ja jestem dziwny, ale dla mnie pizza powinna być cienka, z dobrym połączeniem składników, a nie z ich furą i podawana z oliwą z oliwek, a nie #!$%@? sosami czosnkowymi, salsami i innymi gównami.

#boldupy #gorzkiezale #oswiadczeniezdupy
  • 63
Nie jesteś dziwny, po prostu wolisz, podobnie jak ja, pizzę "oryginalną", czyli robioną po włosku- cienkie, lekkie ciasto, trochę oliwy i mądrze poukładane dodatki. To co mamy w większościach pizzerii, to pizza w stylu hamerykańskim, gdzie masz grube puszyste ciasto, tonę dodatków i gęsty sos czosnkowy. Zauważ też, że w gorących Włoszech po ćwiartce takiej pizzy każdy miałby dość, bo by się po prostu napchali...
@animuss: a z ciekawości, jaka jest popularna? Bo domniemywam, że na eastcoast i westcoast mogą być różne preferencje, wszakże w okolicach NYC jest sporo imigrantów z Włoch. Ja kojarzę amerykańskie pizze z wielkimi plackami z mnóstwem sera, sosu pomidorowego, pepperoni albo anchois...
@tomash-pl: przede wszystkim coś takiego jak sos czosnkowy jest nieznane. Bardziej popularne są profanacje pizzy poprzez BBQ sauce, ranch dressing i inne tego typu, które dają do każdego jedzenia (przez co wszystko smakuje tak samo). Anchovies jest popularne, takie premium. Ciasto to jak u nas, można grube, cienkie, co kto chce. Poza sosami to ich pizze niewiele się różnią od naszych (u nas to szczególnie ten czosnkowy... zawsze wszędzie i do