Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą te wszystkie komentarze górników, że oni cieeeeeżko pracują i im się 13, 14 czy tam 82 należą jak psu buda. Macie urlopy , dodatkowe pensje, wcześniejsze emerytury i jeszcze #!$%@? narzekacie bo wam ciężko?

Ja mieszkam na wsi i tu to dopiero jest #!$%@?. Wstajesz o 5 rano codziennie czy jesteś chory czy nie, bo krowy trzeba wydoić . Nawet w wigilię. Krowy nie wiedzą co to urlop, moi rodzice nie mieli ani jednego wolnego dnia od 4 lat nawet #!$%@? na sylwestra czy Wielkanoc. Jak jeszcze przyjdą jakieś żniwa to praktycznie od 5 do 22 jest robota.

Mówicie, że niebezpieczna praca w kopalni. Ja muszę się codziennie użerać z pół tonowymi bykami które tylko marzą żeby się wbić we mnie rogami, albo strzelić kopytami po twarzy. Juz niejeden mój znajomy lądował przez to w szpitalu ale co z tego, trzeba #!$%@? pracować i narazić się na to.

Tak samo z maszynami, raptem 2 tygodnie temu dla mojego sąsiada puściła hydraulika w wysięgniku od ciągnika i 300kg żelaztwa zmiazdzylo jej głowę.

Nie ma też emerytury WOGÓLE. Mój dziadek skończył w marcu 70 lat a zapieprz przy gospodarce ciężej niż ja. Nigdy nie będzie miał emerytury, gospodarstwo nie toleruje tego słowa. A u was już wtedy wszyscy siedzą na cieplutkich emeryturach.

Wiec z całym szacunkiem przestańcie pieprzyć jak to wam jest #!$%@? ciężko, bo są ludzie którzy pracują równie ciężko, ba ciężej nawet przy braku dodatkowych pensji, Barbórek, emerytur czy zwykłego urlopu nawet na 1 dzień.

Dziękuję za uwagę.

#boldupy #gorzkierzale #gornictwo
  • 79
@graf_zero: ja mam gospodarstwo rodzinne 50 hektarów wiec napewno jest ciężej gdy nie ma pracowników

@serial28: dzisiaj juz 5 osób mi mówiło ze ja nie mam pojęcia jak to jest ciężko pracować, bo gospodarka to spacerek po parku.

Z pensji dam rade wyżyć, tak samo jak ty, czy górnik, ale irytuje mnie stwierdzenie że tylko górnicy wiedzą co to znaczy "ciężko pracować"
@Daroo24:

Tak uwaga, sama ziemia na ktorej gospodarujesz to jakiś 1 mln zł. Sprzęt i zabudowania - co najmniej drugiej tyle. Jeśli z tego nie majątku nie możesz wyżywić siebie i pracownika to widać kiepsko zarządzasz powierzonym majątkiem/prowadzisz przedsiębiorstwo. Jednak najczęstszą przyczyną tego problemu są braki inwestycyjne i sprzętowe, nie niedostatki w wiedzy czy umiejętnościach.
@Daroo24: Nie przeczę wcale logice twojego postu, ale dodam tylko, że rolnik płaci około 110 PLN KRUSu miesięcznie (kwartalnie koło 330 PLN); a "miastowy" płaci minimum koło bodajże 1100 PLN - czyli 10 razy więcej!

Ktoś kto pracował za minimalną krajową i co miesiąc oddawał po 1100 Złotych ZUSu dostanie podobną (głodową) emeryturę co rolnik... który płacił 10 razy mniej.

Jeśli o górnikach mowa - to jako że kopalnie są niedochodowe
@Revital: zarabiam przyzwoicie, po prostu dziś juz kilka osób mówiło mi ze nie wiem co to znaczy ciężko pracować, bo tylko w kopalni się tak da, a gospodarka to bułka z masłem. I to mnie irytuje, nie zarobki czy przywileje.