Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą te wszystkie komentarze górników, że oni cieeeeeżko pracują i im się 13, 14 czy tam 82 należą jak psu buda. Macie urlopy , dodatkowe pensje, wcześniejsze emerytury i jeszcze #!$%@? narzekacie bo wam ciężko?

Ja mieszkam na wsi i tu to dopiero jest #!$%@?. Wstajesz o 5 rano codziennie czy jesteś chory czy nie, bo krowy trzeba wydoić . Nawet w wigilię. Krowy nie wiedzą co to urlop, moi rodzice nie mieli ani jednego wolnego dnia od 4 lat nawet #!$%@? na sylwestra czy Wielkanoc. Jak jeszcze przyjdą jakieś żniwa to praktycznie od 5 do 22 jest robota.

Mówicie, że niebezpieczna praca w kopalni. Ja muszę się codziennie użerać z pół tonowymi bykami które tylko marzą żeby się wbić we mnie rogami, albo strzelić kopytami po twarzy. Juz niejeden mój znajomy lądował przez to w szpitalu ale co z tego, trzeba #!$%@? pracować i narazić się na to.

Tak samo z maszynami, raptem 2 tygodnie temu dla mojego sąsiada puściła hydraulika w wysięgniku od ciągnika i 300kg żelaztwa zmiazdzylo jej głowę.

Nie ma też emerytury WOGÓLE. Mój dziadek skończył w marcu 70 lat a zapieprz przy gospodarce ciężej niż ja. Nigdy nie będzie miał emerytury, gospodarstwo nie toleruje tego słowa. A u was już wtedy wszyscy siedzą na cieplutkich emeryturach.

Wiec z całym szacunkiem przestańcie pieprzyć jak to wam jest #!$%@? ciężko, bo są ludzie którzy pracują równie ciężko, ba ciężej nawet przy braku dodatkowych pensji, Barbórek, emerytur czy zwykłego urlopu nawet na 1 dzień.

Dziękuję za uwagę.

#boldupy #gorzkierzale #gornictwo
  • 79
@serial28:

Przelicz sobie teraz. Na kukurydzę poszło u nas około tysiąca litrów paliwa. Na żniwa podobnie. 5 tys złotych. Połowa tego co dostajemy z mleczarni. Pasze, nawozy po kilkaset złotych za tonę a idzie ich kilkanaście ton. Jak wyjdziemy na zero to będzie bardzo dobrze.

Edit: nie liczę oczywiście kosztów przygotowania maszyn do pracy, niezbędnych napraw, kosztów obsługi weterynarzy i innych rzeczy.
@jeloo: Serio??? Ja mam podobnie :-) Płace ZUS co miesiąc 1100 zł,towar kupuje za swoje,nie wiem czy sprzedam.Kontrola skarbowa średnio raz na rok.Mimo to nikt mi do interesu nie dopłaca,Zusu płacę miesięcznie tyle co ty za rok.Mówiłem Wam.Ciężko na roli,to sprzedaj gospodarstwo ,załóż firmę jeden z drugim i zobaczymy czy będziecie takie kozaki !!
@serial28: To sprzedaj firmę i skończ kozakować. To jest poziom Twojego argumentu :)

Kontrolę weterynaryjna mam dwa trzy razy do roku. Jedno gówienko na ścianie, i za mleko zamiast 1.40 złotych dostanę 30 groszy za litr.

I będziemy się licytować kto ma ciężej? Kto większy ZUS/KRUS płaci? Ja płacę podatek gruntowy i co z tego. Nie o to w całej tej dyskusji chodzi. Każdy ma ciężko, ja, Ty, górnik, ale nie
@Daroo24: Nie spotkałem się w internecie z głosem który by górników popierał. Tych co żądają skupu węgla i utrzymania nierentownych kopalń. To raz.

Dwa - Rolnicy mają się lepiej niż statystyczna "reszta społeczeństwa". Z roku na rok odnotowują najwiekszy wzrost dochodów.

Co do opisanych trudności.

Niestety w rolnictwie jest tak że każdy dodatkowy ha ziemi oznacza zwiększenie dochodu na godzinę pracy. Więc podejrzewam że jeśli ciężko pracujesz to gospodarstwo nie ma
@Daroo24:A dlaczego mam zamykać coś co przynosi zyski? Jestem w stanie utrzymać się z tego :-)

Trzeba też zdać sobie sprawę, że najgłośniej nie krzyczą Ci którym jest najciężej, ale właśnie Ci którzy o trudach pracy niewiele mogą powiedzieć jak związkowcy którzy przodek tylko na zdjęciach widzieli.


@jeloo: I tu się z tobą zgodzę.