Wpis z mikrobloga

Widzę, że niektórzy korwiniści na wykopie są tylko liberałami polityki z nazewnictwa bo popierają swoim zachowaniem (wykopywanie, plusowanie itd) rozwiązania socjalne a nie wolnorynkowe.

Na główną leci właśnie znalezisko JESTEŚMY BANGLADESZEM EUROPY a dodał je nie kto inny jak zagorzały zwolennik wolnego rynku i janusza.

A co czytamy w znalezisku? Że Amazon zamiast pierwotnych 1800 zł (z tego co kojarzę) da 2080 brutto. Czyli nie dość, że dał więcej to zarazem wybił konkurencję zarobkami. A co czytam w komentarzach? Że taki Amazon powinien płacić godziwie czyli tak, żeby było stać pracownika na wakacje, odłożenie na coś itd.

Sorry #!$%@?, ale jak chcesz zarabiać godnie to musisz mieć fach w ręku od prawnika po spawacza. A nie płakać, że na stanowisko pakowacza do którego zadań będzie należało stanie przy linii produkcyjnej i pakowanie tego w pudełka nie będzie stać na godne wakacje i odłożenie na auto.

Sorry pseudo korwiniści z wykopu może i bronicie janusza w jego pierdołach co gada, ale jak przychodzi co do czego to okazuje się że jednak hasełko "wolny rynek wszystko załatwi" nie okazuje się zbawienny dla was.

Identycznie było, z Polsatem i siatkówką. Polsat wykupił sobie PPV to wielkie oburzenie jak tak można przecież polac grają, za darmo powinno być! #solorzcwel

Chcę podkreślić że jednak większość komentujących to znalezisko podziela mój punkt widzenia z czego bardzo się cieszę ()

#korwin #jkm #neuropa #4konserwy
  • 18
@CreativePL:

Sorry #!$%@?, ale jak chcesz zarabiać godnie to musisz mieć fach w ręku od prawnika po spawacza.


Nie znam gospodarek, w których wszyscy ludzie mają fach w ręku. Znam zachodnie gospodarki, w których ludzie nawet bez fachu w ręku zarabiają godnie.

I z dwojga złego wolę naiwny dyskurs o godnych zarobkach niż utopię, w której wszyscy powinni zostać wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, a jeżeli nimi nie są, to wyłącznie ich wina.
@fantomasas:

Nie znam gospodarek, w których wszyscy ludzie mają fach w ręku. Znam zachodnie gospodarki, w których ludzie nawet bez fachu w ręku zarabiają godnie.


Czyli uważasz, że amazon podbijając swoją płacę o ponad 200zł i wykoszając konkuencję jest złym pracodawcą tylko dlatego że jego niewykwalifikowani pracownicy nie będa zarabiać tyle co w Szwecji czy Norwegii?
@CreativePL: Nie, po prostu nie jestem wolnorynkowym redukcjonistą. Amazon, przenosząc biznes do Polski i ustalając poziom wynagrodzeń, postępuje z logiką rynku pracy, jej podażą i popytem, oraz przecięciem tych krzywych. Minimalizuje koszty, maksymalizuje zyski. Tylko tyle.
Identycznie było, z Polsatem i siatkówką. Polsat wykupił sobie PPV to wielkie oburzenie jak tak można przecież polac grają, za darmo powinno być! #solorzcwel


@CreativePL: Ziew. Bo przecież wiadomo, że zwolennicy wolnego rynku ubóstwiają wszystkich przedsiębiorców i wiedzą, że konsumenci nie powinni móc ani jednego złego słowa o nich powiedzieć.
Nie, po prostu nie jestem wolnorynkowym redukcjonistą. Amazon, przenosząc biznes do Polski i ustalając poziom wynagrodzeń, postępuje z logiką rynku pracy, jej podażą i popytem, oraz przecięciem tych krzywych. Minimalizuje koszty, maksymalizuje zyski. Tylko tyle.


@fantomasas: Przecież ja o tym pisałem :x
@CreativePL: uwielbiam, jak anty-knpowcy myślą, że trafili w dziesiątkę, a tak naprawdę odstrzelili sobie właśnie stopę.

Po pierwsze - to że jestem wolnorynkowcem nie musi znaczyć, że nie mam prawa krytykować polityki pewnych firm. Mam i ta krytyka - w wykonaniu konsumenta -na wolnym rynku jest istotnym czynnikiem!

Czy domagają się ludzie, by państwo interweniowało?

Nie.

Czy domagają się, by ustawowo zmuszono Amazon do płacenia więcej?

Nie.

Więc miej ty rozum
Z faktu, że wynagrodzenia są śmiesznie niskie.


@Pantokrator: Czyli Amazon bijąc konkurencję w regionie na łopatki swoją płacą nadal jest śmieszny, bo ludzie woleli przejść z innych firm do niego żeby zarabiać więcej ? Czy na tym nie polega wolny rynek? CZy w takim razie krytykując poczynania amazona, nie krytykujesz ludzi wolnorynkowych którzy wolą zarabiać więcej za to samo?
@CreativePL:

Przecież ja o tym pisałem :x


Nie, pisałeś o czymś więcej. Logika rynku to nie bożek, przed którą człowiek musi paść, nawet jeżeli rzeczywistość jest taka, że materialnie musi się jej podporządkować. Nie podoba mi się zamykanie ust ludziom hasłem, że Bóg, eee… rynek tak chciał. Inny płaszczyzna dyskusji. Głosy, że Amazon to #!$%@? złamany, bo skąpi pracownikom, to też integralna część tego ekosystemu, w jakimś tam małym stopniu przyczyniająca
@CreativePL: no nie wiem, czy bije kogokolwiek na łopatki. Takie stawki a nawet lepsze to można dostać praktycznie w dowolnej robocie fizycznej, za to lista wymagań w takim wypadku nie ma X pozycji, tylko 2:

- dobrze ma robić

- nie przychodzić nawalony do roboty
@CreativePL:

Że taki Amazon powinien płacić godziwie czyli tak, żeby było stać pracownika na wakacje, odłożenie na coś itd.


powinien płacić zgodnie z prawem i tyle ile mu się zechce,

Sorry #!$%@?, ale jak chcesz zarabiać godnie to musisz mieć fach w ręku od prawnika po spawacza. A nie płakać, że ...


Tak

może i bronicie janusza w jego pierdołach co gada


nie

Polsat wykupił sobie PPV to wielkie oburzenie jak