Wpis z mikrobloga

#freeformfestival zbliża się co raz większymi krokami także wypadałoby przybliżyć niektórych artystów grających w piątek. Nudzi mi się to zrobię w 3 częściach XD Taka inicjatywa :D

CZ1

Na pierwszy ogień leci #jonfuckinhopkins . Mistrz glitch'ów, ale także ambientowych melodii. Współpracował między innymi z Coldplay'ajmi, purity ring, Imogen Heap. Notka na wiki (ang)

Teraz muzyczka :

Tego raczej nie zagra, ale warto poświęcić te 9 minut. ( i tak, skojarzenia dobre bo początek jest niemal identyczny z Coldplayjowskim https://www.youtube.com/watch?v=7zvc8T47_V0 :) )

Jon Hopkins - Light Through The Veins

Tak będzie mniej więcej występ wyglądał KLIK chociaż mam nadzieję, że zagra coś nowego :)

muzyka 10/10

wizuale 6/10

TAGI

#idm #glitch #ambient

Gorgon City

Angielski house'owy duet powstały w 2013 przez 2 mośków Foamo i RackNRuin. Ciężko coś więcej napisać o nich bo jakoś niewyróżniają się specjalnie. Ot robią dobre houseowe wałki.

przykład 1

przykład 2 z #ladnapani

i na dokładkę seciwo live

muzyka 7/10

wizuale pewnie 6/10

TAGI

#house #deephouse

XXANAXX

Polski duet złożony wokalistki Klaudii Szafrańskiej (coś tam chyba w jakimś idolu była czy coś) i odpowiedzialnego za muzykę Michała Wasilewskiego. Całkiem przyjemne melodyczne brzmienie, aczkolwiek mnie nie porywa.

Przykład 1

Przykład 2

Przykład 3

muzyka 6.5/10

wizuale 5/10

TAGI

#indieelectronic #glitch #dobreipolskie


#mirkoelektronika
  • 4