Wpis z mikrobloga

Dlaczego popieracie JKM'a? Bawi was obrażanie kobiet i osób o odmiennych poglądach? Też śpicie w pracy? Jak wyobrażacie sobie nasz kraj gdy KNP zacznie rządzić/współrządzić? Każdy wie że takie rządy skończą się natychmiastową zapaścią finansów publicznych. Czy możecie przedstawić jakieś obliczenia, które zaświadczą że tak się nie stanie?

#jkm #polityka #knp #januszkorwinmikke #4konserwy
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@usunkontowypok: Ja popieram, bo nie stać mnie na ruszenie z wielkim biznesem, a chcialbym prowadzić małą firemkę i nawet dorabiac sobie z niej do pensji. Niestety nie mogę tego zrobić, żeby mieć zarobek 1000 zł miesięcznie, musiałbym zarabiać 2300 zł, żeby opłacić sam ZUS. I pytam siebie samego, dlaczego tak jest i co pomoże? I wtedy wjezdza JKM ze swoimi ekonomicznymi postulatami jako jedyny, więc kogo mam popierać? Nie bawi
  • Odpowiedz
@zwierzak2003: a co z osobami, które radzą sobie gorzej? czy świat JKM'a to świat gdzie osoby mniej zdolne umierają z głodu i wyzysku pod płotem bo szpitale są prywatne, nie istnieją żadne zapomogi czy programy aktywacji zawodowej?
  • Odpowiedz
@zwierzak2003: rozumiem że reprezentujesz poziom typowego wyborcy knp? @Lele: czy aby na pewno potrzebujesz do tego JKM'a? JKM chce wszystko zrobic na drodze rewolucji, obecny rząd prowadzi rozsądną politykę zmian na drodze ewolucji, wszystko musi trwać - lepiej coś zrobić powoli i porządnie na podstawie stosownych wyliczeń. Politykę KNP mozna zamknąćw słowach: zlikwidujmy co się da a później się zobaczy.

Uważam że pewna doza interwencjonizmu państwowego jest niezbędna!
  • Odpowiedz
@franekfm: DT osiągnął sukces, którego nie można podważać. Oznacza to wzrost siły Polski na arenie międzynarodowej i wymierne korzyści dla naszego kraju, który nie jest już graczem drugiej kategorii. Tak często narzekacie że Tusk jeździł na różne szczyty UE i nie odgrywał tam ważnej roli, teraz gdy jest prezydentem Europy również narzekacie. Wykopowe podwójne standardy?
  • Odpowiedz
@usunkontowypok: Osoby, które radzą sobie gorzej będą sobie radziły lepiej, ponieważ to oni tracą najwięcej na pasożytnictwie państwowym.

JKM nie jest moim ulubieńcem, zwłaszcza jeśli chodzi o problemy społeczne, ale jego partia jako jedyna odzwierciedla racjonalne rozwiązania problemów gospodarczych.

Pewna doza interwencjonalizmu jest niezbędna, ale 60% podatek dla osób, które skonsumują zarobione przez siebie pieniądze na etacie to nieco więcej niż "pewna doza" ;)
  • Odpowiedz