Wpis z mikrobloga

@allegro_pl: @th0r: zgadzam się, poprzednia wersja allegro była najlepsza, najbardziej funkcjonalna i przejrzysta.

W najnowszym allegro trudno cokolwiek sprzedać, choć widać, że się to polepsza, ale mimo wszystko dalej nie ma tak jak kiedyś.

Mam nadzieję, że moda na zbytni minimalizm na stronach internetowych przejdzie.

To tak samo jak z modą na ubrania, czasem jest taka kiepska (głownie przejściowa) że człowiek się modli by się to skończyło i dziewczyny zaczęły
  • Odpowiedz
Jedno jest pewne - bardzo rzadko jest tak, że coś nowego podoba się wszystkim. Przy poprzednich zmianach było dokładnie takie samo zamieszanie: wersja strony, do które teraz tęsknicie, była wyśmiewana i wyklinana. Łatwo sprawdzić, w necie nic nie ginie :)
  • Odpowiedz
@allegro_pl: Nowy wygląd jest tak super odlotowy że lista kategorii przy przeglądaniu nijak ma się do tej przy sprzedawaniu.

Na stronie głównej i całym Allegro: Elektronika -> Komputery -> Drukarki

Na stronie wystawiania przedmiotu: Komputery -> Drukarki

Na stronie głównej: Dziecko -> Akcesoria dla dzieci

Na stronie wystawiania przedmiotu: Dla Dzieci -> Akcesoria dla dzieci

(dalej mi się szukać nie chce)

Dlaczego to nie jest spójne? Rozumiem że jest super algorytm
  • Odpowiedz
@Morf: Gratulujemy stażu :) Co do spójności: w Allegro jest (jak może pamiętasz z wcześniejszych wersji strony) 30 głównych kategorii (http://allegro.pl/category_map.php). Na pierwszej stronie są po prostu pogrupowane tematycznie, tak aby tematy zmieściły się w pasku. Nie było jednak sensu dorabiania kolejnego poziomu wszędzie, to by tylko utrudniło nawigację, raczej staramy się spłaszczać drzewo kategorii, zamieniając szczegółowe podkategorie na parametry... Stąd ta drobna rozbieżność.
  • Odpowiedz
@allegro_pl: Aaa... no chyba że tak.

W każdym razie czasami się gubię że raz Komputery są wywiedzione z Elektroniki a raz na samej górze drzewka. Zwłaszcza że "Elektronika" też jest kategorią samą w sobie... i tworzą się potworki w stylu:

Allegro - Elektronika - RTV i AGD - Elektronika - Elektronika - Części elektroniczne*


http://allegro.pl/elektronika-elektronika-67194

Mimo że teraz powiedzmy rozumiem motywację za tym stojącą to i tak bym wolał takie same
  • Odpowiedz
@allegro_pl:

Ja gdy allegro na siłę włączyło nowy design (który po prostu kulał wtedy, nie szło nic znaleźć, sprzedawcy też chyba wstawiali mniej przedmiotów - teraz nie wiem jak jest, nie korzystam) przekonałem się do robienia zakupów na zagranicznych portalach oraz w polskich sklepach internetowych, które umożliwiają odbiór w punkach w większych miastach.

Moi znajomi mieli podobnie.

To, że allegro nie dało możliwości przełączenia na stary design spowodowało utratę klientów-klientów. Gdyby
  • Odpowiedz