Wpis z mikrobloga

Van Gaal

Swansea City 1:2 - Old Trafford - 0pkt

AFC Sunderland 1:1 - 1 pkt

FC Burnley 0:0 - Turf Moor - 1pkt

QPR 4:0 - Old Trafford - 3 pkt

Leicester City 5:3 - 0 pkt

i prawie 200 mln euro wydane na transfery, odprawa Moyesa i wysoka pensja Holendra

5 punktów 9-8, najłatwiejszy terminarz z całej ligi i 12, a może już wkrótce 13 miejsce w tabeli

Moyes:

Swansea City 1:4 - Liberty Stadium - 3 pkt

FC Chelsea 0-0 - Old Trafford - 1pkt

FC Liverpool 1-0 Anfield - 0 pkt

Crystal Palace 2:0 - Old Trafford - 3 pkt

Manchester City 4:1 - Etihad - 0 pkt

i 32,5 mln euro na transfery

7 punktów 7-6 i 8 miejsce w tabeli

I oczywiście hejt na Moyesa był uzasadniony, ale na Van Gaala już taki niby nie jest. Fani, sztab, właściciele i "wielcy" piłkarze z Rio na czele, który to się żalił na to, że odebrał im frytki zrobili sobie z niego kozła ofiarnego.

#bekazvangaala #bekazunited #united #pilkanozna
  • 18
@Pustulka: Moyes latem kupił kogoś poza Fellainim?

Można tylko gdybać, ale gdyby w tamtym roku dostał taki budżet to gorszy by nie był. Na dodatek w tamtym roku mieli dużo trudniejsze mecze na start.
@Pustulka: Fajnie, że tak Cie interesuje United. :)

Hejt na Moyesa? Przecież miał wsparcie wszystkich przez długi czas. Hejt jako taki rozpoczął się dopiero w styczniu, a już po meczy z Fulham gdzie było 81 wrzutek ze skrzydła osiągnął apogeum. Wtedy też znalazły się osoby które chciały jego zwolnienia. Ale było też wiele osób które rozumiały, że to jest bardziej złożony problem. Ty dorabiasz sobie jakąś filozofię i cały czas masz
@kocham-pati-3:

czy Van Gaal kupił chociaż jednego obrońcę?;)


kupili przecież Shawa za 37,5 mln euro, Rojo za 25 mln(wliczyłem już tygodniówkę Naniego w Sportingu, którą w całości opłacają) i wypożyczyli Falcao.
@Pustulka: Teraz spójrzmy na to jaką obroną dysponował Moyes, a jaką ma LVG. Nie udało się wyciągnąć żadnego stopera z topu, być może uda się w kolejnym okienku. Vidic, Ferdinand, Evra > Evans, Blackett, Rojo. Ja nie wiem co tym masz z tym wiecznym krytykowaniem tego zespołu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma innych drużyn, które mógłbyś sobie tak dogłębnie analizować?
Vidic, Ferdinand, Evra > Evans, Blackett, Rojo.


@Ahceis: Sorry, ale w zeszłym sezonie ta pierwsza trójka grała poniżej swojego poziomu. Tzn Evra jeszcze grał ok, ale Vida i Rio popełniali błędy.
@Ahceis: Jeszcze lubi krytykować LFC.

Trza było chyba błagać Evre lub Vidica na jeszcze jeden sezon a nie pozbywać się wszystkich na raz. Ale spokojnie może się zgrają ;-)
@matti_aa: a no tak zapomniałem o nich,bo obaj praktycznie jeszcze nie zagrali. Rojo obrońcą nominalnie jest tylko,bo bronić nie potrafi(nie mylić bronić z faulować),Shaw też ciągnie do przodu po skrzydle,więc nadal jest ogromna dziura w obronie United i z kontry można ich zniszczyć co zapewne zrobiło dziś City(nie oglądałem meczu)
Wtedy też znalazły się osoby które chciały jego zwolnienia.


@Kamill: Czekaj i te osoby albo opuściły klub, albo dalej grają słabo.

Ty dorabiasz sobie jakąś filozofię i cały czas masz ból dupy o Bogu ducha winnego Van Gaala.


Czekaj, a to Van Gaal nie ustawia taktyki, wybiera piłkarzy na mecz czy choćby nie decydował o transferach i kto jest mu potrzebny? - winny jest tak samo, a może nawet bardziej jak
@Pustulka: Wydaje mi się, że van Gaal opromieniony sukcesem na MŚ postanowił skopiować to samo w United: postawić na wybitnych graczy w ofensywie, którzy pociągną zespół, i uzupełnić defensywę młodymi zawodnikami, którzy dostosują się poziomem.

A na razie wychodzi na to, że się myli.
Bogu ducha winnego Van Gaala


@Kamill: Heh, za to Moyes był winny całego zła, a Van Gaal jest fantastyczny, nieomylny, tylko piłkarze słabi, których w ogóle on sam sobie nie wybrał? Już dajcie spokój, tu jest fundament drużyny do wymiany, a nie trener, Moyes to po prostu pechowiec dekady, bo większość hejtu na niego jest z kosmosu
@Vojtazzz: ahh. Nigdy nie hejtowalem Moyesa, chcialem, zeby zostal jeszcze przez chociaz jeden sezon. Nie wyszlo. Jesli gra sie nie poprawi to tez bede krytykowac Van Gaala, ale na razie ma u mnie kredyt zaufania.