Wpis z mikrobloga

wszedłem,zalogowałem się, poklikałem, wyszedłem. Oby tylko nie trzeba było się logować za każdym razem i coś z tego będzie :) przydało by się więcej rzeczy w górnym menu
poprzedniego topica nikt nie czyta więc przeklejka: „z tego co już widze to działa, ale nie podoba mi się zabardzo, brzydkie te kwadratowe ramki z liczbą wykopów ”

Do tego dorzucę że wcześniej odpowiedzi nie były praktycznie oznaczone odstępem, to teraz jest on za duży ;) Zdaje się że to z 30-40px, wystarczyłoby z 10.

Aha, nie wiem czy to wina strony czy IE, ale przy odpowiadaniu na komentarz jest sporo wolnego
@bordeux: pager w komentarzach na mobilnej pojawil sie juz wczesniej - przy dlugich dyskusjach telefony nie radzily sobie z tym - ale rzeczywiscie moze warto jego dlugosc uzaleznic od typu urzadzenia mobilnego - iphone lub android wytrzymaja wiecej niz lowcostowa nokia...
Aha, jeszcze jedno, korzystając z edge napotykam się na 408 - request timeout, powinniscie chyba troche zwiekszyc ten czas w miare mozliwosci
http://tranzistoren.k4be.cjb.net/img/mwykop/2/

Zapowiadane screenshoty.

Na 1. widać złe ustawienie tesktu w ramkach(w kwadratowych było dobrze :>)(być może błąd IE)

2. to dziwnie przeniesiony kawałek zakładki(być może błąd IE)

3. pokazuje ze na moim małym ekranie qvga w trybie „portrait” marnuje się kupe miejsca przy odpowiedziach, IMO spokojnie można dać 2x mniejszy odstęp.
Aha, poza tym plusy i minusy są strasznie niewygodne, strzelam ze teraz są wysyłane jakimś POSTem czy czymś podobnym, moznaby uzyc JS ale nie wiem czy ten śmiszny IE jakkolwiek go obsługuje, nie mówiąc o przeglądarkach w urządzeniach bez konkretnego OS'a(pomijając operę mini)
@Brut_all: pierwsze jakie znalazłem, znajdź z 2010, mysle ze WM nadal będzie wyżej. A w ogóle to android srandroid, niby linux, a wychodzi raczej jak twór linuksopodobny. Maemo tak, android nie.
@msichal

"Linux" to jedynie jądro, więc w ten sposób wszystko można nazwać "tworem linuksopodobnym" :-) Powiedziałbym, że elastyczność i możliwość customizacji oraz nadbudowy systemu są właśnie kwintesencją "linuksowości" :-)

A do do pół GB RAMu: w swoim telefonie mam 192MB, czyli 3/8 tego i choć jest ciężko, to jakoś wystarcza na najnowszą wersję systemu i jeszcze troszkę zostaje na aplikacje. Przesadzasz.
@msichal:

Zresztą... przyznaję, że o WMie wiem tyle, co nic, więc może coś nabzdurzę, ale interesujące jest to, że choć minął prawie rok od wydania HD2, do tej pory nie powstała jeszcze chyba żadna komórka Androidowa, która by miała tyle samo RAMu ;-P W czasie, gdy wychodził HD2, dokładnie ta sama firma do komórek Androidowych pakowała dwa razy mniej RAMu. Ciekawe czemu?
@msichal:

No spoko, jeśli Android bierze dużo RAMu to dlatego, że jest do dupy, a jeśli WM bierze dużo, to dlatego, że jest fajny i jest na co ten RAM wykorzystać :-D Dałbym Ci plusa, szkoda, że tu się nie da ;-)
Ktoś wyżej wspominał i faktycznie nieco uciążliwe jest ocenianie komentarzy. Po naciśnięciu +/- przerzuca nas na samą górę strony. Według mnie do poprawki. Ale ogólnie zmiany na plus.

A co do androidów to fakt - stabilny, estetyczny i wciąż rozwijający się. W przypadku WM nie wspominajmy o stabilności. n[Niewieszający się Windows, no panowie... to co to za Windows? ;)
@Brut_all:

"choć minął prawie rok od wydania HD2, do tej pory nie powstała jeszcze chyba żadna komórka Androidowa, która by miała tyle samo RAMu"

A słyszałeś o HTC Desire? No to może trochę poczytaj zanim się wypowiesz
@Double_G:

Masz rację, sprawdzałem parę nowszych komórek, ale Desire'a pominąłem, gdyż myślałem, że bebechy ma te same, co N1. Zwracam uwagę na "chyba" w moim komentarzu.

Dużo to prawdę powiedziawszy nie zmienia. Nie twierdzę, że WM pożera nie wiadomo ile RAMu (zresztą 576MB w HD2, a 512MB w większości nowych komórek z Androidem to niewielka różnica), bronię się jedynie przed stwierdzeniem, że Andek zjada dużo więcej od WM.
@Double_G:

Akurat Brut_all'a nie posądzaj o to, że nie wie o czym mówi. Jeżeli chodzi o środowisko Androida to jest on szeroko znany, nie tylko zresztą na naszym polskim podwórku. Więc trochę respektu :-)
@Cubes:

Nie no, bez przesady ;-)

To bardzo obszerny temat, znam się na technicznych aspektach budowy plików apk, mam sporo doświadczenia w grzebaniu w cudzych aplikacjach, ale np. jestem zupełnie zielony z budowania romów, a w życiu miałem tylko G1 w rękach, więc nowsze komórki są dla mnie w pewnej mierze niewiadomą. Zresztą przecież faktycznie się myliłem :-)