Wpis z mikrobloga

ej bez kitu - kto akceptuje takie babole ;/ Fizyka na poziomie gimnazjum.

Bułgaria posiada elektrownię atomową w Kozłoduju, która wytwarza ponad 3760 MW rocznie, co jest równe 40% całkowitego zapotrzebowania Bułgarii na energię. W 2007 roku podjęto decyzję o budowie drugiej elektrowni atomowej w Belene, która ma produkować około 1000 megawatów rocznie.


#

megawaty rocznie - James Watt w grobie robi pajacyki, a na świecie giną setki kotów przy każdym wyświetleniu tej strony ;/


#wikipedia ##!$%@? #energetyka i nie #fizyka
  • 10
  • Odpowiedz
@babisuk: kolejne na tej samej stronie:

wytwarzają energię o łącznej mocy ponad 2000 MW.


Największymi elektrowniami wodnym Bułgarii są „Bełmeken-Sestrimo” oraz „Dospat-Wacza”, które razem produkują ponad 1400 MW
  • Odpowiedz
@babisuk: #topopraw Przykro mi ale Wikipedie może tworzyć każdy i nie mamy grona eksperckiego które sprawdza każdy artykuł. Ogromna część poprawek to właśnie tacy jak ty którzy widzą błąd i go po prostu poprawiają. Zachęcam do poprawek, mogę pomóc jeśli będziesz miał z tym problem (albo sam to jutro poprawię).
  • Odpowiedz
@plushy: mam za sobą mini poprawki - nawet konto stworzyłem :D Jedynym problemem brak czasu. Szukałem więcej info o ich sektorze elektro i na szybko ciężko znaleźć. Na weekendzie coś machnę.
  • Odpowiedz
@plushy: eksperci nie są mile widziani na Wikipedii. Skoro każdy może poprawiać, to głos eksperta nie jest ważniejszy od głosu gimnazjalisty. W tym przypadku niestety demokracja nie sprawdza się.
  • Odpowiedz
@misdemolka: Są mile widziani. Problemem są eksperci którzy chcą coś przepchnąć tylko dlatego że twierdzą że są ekspertami a źródeł na poparcie swoich słów nie mają.
  • Odpowiedz
@plushy: nie, problemem jest podejście wikipedystów do źródeł. W zasadzie nie można cytować tego, co nie jest dostępne w necie, np. niezdigitalizowanej prasy, bo to jest źródło niezweryfikowane. W ten sposób duża część wiedzy, zwłaszcza z dawnych lat, leży niedostępna, a ci którzy chcieliby ją ujawnić są szykanowani.
  • Odpowiedz