Wpis z mikrobloga

W odpowiedzi na zamieszczone "dane" od @adi2131

czyli tutaj: http://www.wykop.pl/wpis/9462554/wrzucam-ponownie-tylko-tym-razem-wszystko-w-jednym/

Pozwoliłem sobie na krótką analize. Nie jestem za PO, PiS, KNP, SLD ale nie lubie naciąganych danych.

#po #pis #bekazprawakow #bekazlewactwa #bekaztychcomajabeke #4konserwy #lewactwo #lewackalogika #prawackalogika #prawactwo #gorzkiezale
Cichy87 - W odpowiedzi na zamieszczone "dane" od @adi2131 



czyli tutaj: http://www...

źródło: comment_CxacOotXLRVHfzJ2izyR5Pd7lnCep3JT.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cichy87: co ma w ogóle liczba samobójstw ze względy na sytację ekonomiczną wspólnego z rządami PO? Równie dobrze można by uznać, że ceny na światowych rynkach ustala PO. Trzeba by mieć jednak trochę szerszy ogląd sprawy, żeby uznać, że wzrost liczby samobójstw wynika ze złej polityki rządu. Z tego co wiem zadłużenie Warszawy wynika z przebudowy miasta ale i sytuacju ekonomicznej, bo wpływy do budżetu miasta były mniejsze niż zakładano
  • Odpowiedz
Z tego co wiem zadłużenie Warszawy wynika z przebudowy miasta ale i sytuacju ekonomicznej


@dreaper: nie wiem czy istotny nie był fakt, że trzeba było szybko organizować (czyli zaciągać kredyty) pieniądze, żeby dostać dofinansowania z unii. ale ten problem dot. wszystkich miast.
  • Odpowiedz
@dreaper: Nie zapominam, ale jak już usilnie opierać się na przykładach, to niech będą chociaż wnikliwiej przeanalizowane, inaczej bym mu po prostu odpowiedzał w jednym zdaniu na tą grafike.

Co do samobójstw to j.w. Jeśli już nawet czynnik ekonomiczny się wyselekcjonuje to i tak jest to statystyka z dupy (chociażby za rządów innego ugrupowania ktoś popada w długi a popełnia samobójstwo pare lat pozniej jak już rządzi kto inny (
  • Odpowiedz
@Cichy87: problem z polskim zadłużeniem to jego duży przyrost w ostatnich latach. Zadłużenie względem PKB zwiększyło się od czasów objęcia rządów przez Tuska. Co to oznacza? To, że ten rząd dodatkowo nas zadłużył. Drugim faktem jest, że dopiero przed kilkoma miesiącami udało nam się uwolnić od procedury nadmiernego deficytu.
  • Odpowiedz
@Cichy87: taka tylko drobna uwaga: liczenie zadłużenia w miliardach euro/złotych/dolarów/itp samo w sobie jest jak najbardziej miarodajne. Od nas tylko zależy czy dane te umieścimy w szerszym kontekście (czyli jako procent PKB) lub odniesiemy do ogólnej sytuacji gospodarczej państwa. Podanie danych w liczbach zamiast jako procent PKB pozwala np. stwierdzić, czy nowa władza nadal zadłuża państwo, czy może zaprzestała tego procederu. Podanie zadłużenia jako procenta PKB może w pewnych okolicznościach
  • Odpowiedz
@Cichy87:

Nie chcę się czepiać, ale jednak wzrost liczby samobójstw jest prędzej wynikiem sytuacji ekonomicznej niż tego, że ludzie się więcej niż wcześnie #!$%@?ą. :)
  • Odpowiedz
@Cichy87:

Nawet nie chciało mi się przepisywać linku z jpg - super pomysł bulwo.

A swoje stwierdzenie nadal podtrzymuję i śmiem twierdzić, że liczba samobójstw obrazuje również w pewnym stopniu zadowolenie społeczeństwa. Ale rzecz jasna trzeba to liczyć (zresztą jak sam sugerujesz) jako % społeczeństwa, a że populacja naszego kraju nie zwiększyła się ostatnio dwukrotnie śmiem twierdzić, że jednak coś jest gorzej i nie
  • Odpowiedz