Wpis z mikrobloga

#6godzinsnu a.k.a. Biphasic 6+20 (6 godzin pełnego snu + 20 minut "power nap") http://en.wikipedia.org/wiki/Polyphasic_sleep#Claimed_sleep_patterns

Dziś 10. dzień zmiany snu na dwufazowy. Rewelacja! Koniec odwiecznych problemów z bezsennością i zaspaniem rano :) Pozytywne efekty te same, co 3 dni temu (wszystko opisuję pod jednym tagiem, włącznie z radami).

Ba, na początku po około godzinie od przebudzenia czułem jeszcze to lekkie zmęczenie i pokusę, by się położyć - organizm pomału przestawiał się na ten rytm dnia. Dzisiaj - zero problemów :) Nie potrzebuję już aż tak bardzo kawy, piję tylko przed zwiększonym wysiłkiem umysłowym.

Z technicznych spraw, porównując wykresy, zwiększyła się ilość snu głębokiego/wolnofalowego (NREM) i faz REM. Wszystko w końcu wraca do normy :)

#sleepasandroid #senpolifazowy
epigraf - #6godzinsnu a.k.a. Biphasic 6+20 (6 godzin pełnego snu + 20 minut "power na...

źródło: comment_4fQeKeLAywOYsN1rX94DsqlF3qdEKHVx.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
@epigraf: Ja wczoraj też zacząłem.. zobacyzmy.

Do tej pory spałem mniej-więcej tym systemem, jednak nie trzymałem się zasady wielokrotności 1,5h, nie spałem codziennie tyle samo. Po prostu oscylowałem wokół 6h i 20 min drzemki.

Po pierwszym dniu póki co czuję, ze przydałyby się dwie 20minutowe drzemki podczas dnia, ale spróbuję wytrwać.
  • Odpowiedz