Wpis z mikrobloga

Mam problem i szukam odpowiedzi. Wyjaśniam sytuację: jestem zatrudniony w firmie A, mam umowę o pracę. Czy mogę zatrudnić się w drugiej firmie B na umowę zlecenie? Czy mogę mieć aktualnie tylko jedną posadę.

I jak wygląda sprawa ubezpieczenia wtedy? Na umowie-zlecenie mam ubezpieczenie? Jeżeli coś mi się stanie w firmie B to czy ubezpieczenie idzie z firmy A czy B?

#pracbaza #prawo #praca #ubezpieczenia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jeżeli nie podpisywałeś tzw. "lojalki", to możesz oczywiście pracować gdzie indziej.

Pracodawca A płaci składkę za Ciebie więc jesteś ubezpieczony, ale wydaje mi się że pracodawca B również powinien zapłacić składkę, ale nie musi pełnej.
  • Odpowiedz
@Mowi: Możesz być też w drugiej firmie, jeśli nie masz zakazu konkurencji itd

Co do ubezpieczenia - o które ubezpieczenie Ci chodzi? Chorobowe jest dobrowolne, ale wypadkowe już nie.
  • Odpowiedz
@KordianA: A to jeszcze się rozróżnia? Nie wiem, teraz w firmie A mam normalnie odprowadzane składki wszystkie. Czyli w firmie B na umowie-zlecenie muszą mi dać ubezpieczenie wypadkowe?
  • Odpowiedz
@Mowi: Wypadkowe działa tylko w stosunku do >wypadków<, które zdarzyły Ci się w związku z tą konkretną pracą, więc do każdej pracy musi być oddzielne.

- pracy czy innej działalności (czyli tego zlecenia).
  • Odpowiedz