Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy budzisz się rano, idziesz do laptopa a tam wita Cię z uśmiechem informacja że Gratulacje, bo nowe aktualizacje systemu Windows zostały zainstalowane. Uświadom sobie że padłeś poprzedniego wieczora zostawiając niedokończony zajebiściedługiskrypt który teraz wygląda... No nie wygląda bo go nie ma. Wszystkie połączenia, sesje, obliczenia. Wsio w #!$%@?. I nawet nie mogę być wściekły na tego windowsshita bo to moja wina że zapomniałem wyłączyć to automatyczne gówniane apdejtowanie...

Tia.......

#komputery #przegryw #zyciemnieskrzywdzilo ##!$%@?
Pobierz
źródło: comment_b6EcoXlNLqJI9LW9cL8wz1CiZlBDC02L.jpg
  • 58
@blubi_su: Niby taki pro użytkownik jeszcze bardziej pro Linuksa a nie wie, żeby w Wordzie odznaczyć opcję "Automatycznego zapisywania dokumentu co X minut" lub też wybrać hiper zaawansowaną opcję "Pobierz aktualizacje, ale pozwól mi wybrać kiedy mają być zainstalowane"? No ale to przecież wina złego MS...

@gkpl: W Windowsie też jest opcja "przypomnij później"
@blubi_su:

git
?

za to Linux najlepszy xD


instaluj za pomocą konsoli, czuj się rasowy hacker hehe

@KokiX: nie używam konsoli żeby się poczuć cool tylko dlatego że jest po prostu wygodniej i szybciej niż przeklikiwanie się przez miljart okien. #gimbynieznajo

rezygnuj z 90% dobrych programów na rzecz badziewnych alternatyw


Ciekawe jakie to dobre programy - pewnie windows media player i internet explorer? :F
lub też wybrać hiper zaawansowaną opcję "Pobierz aktualizacje, ale pozwól mi wybrać kiedy mają być zainstalowane"? No ale to przecież wina złego MS...


@blubi_su: Raczej ty zacznij czytać ze zrozumieniem. W czym problem ustawić Windowsa tak aby aktualizował się gdy ja mu pozwolę?
@list86: chciałbym, by kiedyś Linux stał się alternatywą dla Windowsa, ale nadal trzeba za dużo kombinować.

co do programów, nie ma Autocada, Worda (OO bywa nadal problemowe), Aimp, Shockwave, gier nie ma prawie żadnych, konwertery wideo. Trzeba być ignorantem, by tego nie dostrzec. Dziwi mnie, że niektóre pliki trzeba kopiować za pomocą konsoli, a nie z poziomu eksploratora - brak uprawnień itd.

Nawet zużycie zasobów CPU jest wyższe na Linuxie w
@KokiX:

nie ma Autocada


Nie ma też photoshopa, a przecież każdy go potrzebuje żeby obrócić fotki z wakacji ;)

OO bywa nadal problemowe


Nie wiem, nie spotkałem się z problemami, mi działa

aimp


to coś jak winamp nie? No to jest #!$%@? i trochę takich programów, np. xmms2

gier nie ma prawie żadnych


poza ~900 na samym steam tak? I nie licząc wszystkich które działają na wine równie dobrze jak na
@list86: te dziwaczne tytuły ze steama nie umywają się do klasyków sprzed 10 lat na Windowsa..

nie wiem dlaczego uważasz, że konsola jest szybsza niż "drag and drop". Zawsze musisz znać dokładnie ścieżki, by coś zdziałać.

Jeśli chodzi o zużycie zasobów CPU, powłoka w Mincie zużywa więcej niż aero w Windowsie. Wiem, to przecież nie potrzebne, to ma działać a nie wyglądać.. ale to nie wytłumaczenie.

Naprawdę, wybór programów jest zbyt
@KokiX: Dziwaczne tytuły jak Portal, Dota2, (i chyba wszystkie inne gry Valve, CS:GO, Half-Life itd itp), Civ 5, X-COM: EU, Metro, Wiedźmin 2, Rust, Europa Universalis IV, M&B: Warband, ... ? http://steamdb.info/linux/

I pewnie z 95% pozostałych gier działa bez problemu na wine.

Dopełnianie nazw katalogów/plików tabem jest znacznie szybsze niż doklikanie się do wybranego katalogu, szczególnie jak w każdym katalogu po drodze jest faptylion plików i innych katalogów. Zanim je
@KokiX: Zapomniałeś o najważniejszym: sterowniki. W Windowsie jak do czegoś nie ma w systemie, to możesz ściągnąć z neta albo wgrać z płytki od producenta. W Linuksie jak nie ma, to kaplica. I nie mówię tu o jakichś niszowych dystrybucjach typu Gentoo, tylko o takich dla typowego użytkownika - mi w Ubuntu brakowało kilku do stacjonarki.
@lerner: No właśnie - niby Linux obsługuje mysz, ale w bardzo podstawowym zakresie. Podobnie jak kartę graficzną - niby działa, ale max. rozdzielczość to 1024x768, na panoramicznym monitorze nie da się nawet tego fejsbuczka czy wypoka przeglądać, bo wszystko rozciągnięte.