Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy budzisz się rano, idziesz do laptopa a tam wita Cię z uśmiechem informacja że Gratulacje, bo nowe aktualizacje systemu Windows zostały zainstalowane. Uświadom sobie że padłeś poprzedniego wieczora zostawiając niedokończony zajebiściedługiskrypt który teraz wygląda... No nie wygląda bo go nie ma. Wszystkie połączenia, sesje, obliczenia. Wsio w #!$%@?. I nawet nie mogę być wściekły na tego windowsshita bo to moja wina że zapomniałem wyłączyć to automatyczne gówniane apdejtowanie...

Tia.......

#komputery #przegryw #zyciemnieskrzywdzilo ##!$%@?
Pobierz b.....u - To uczucie gdy budzisz się rano, idziesz do laptopa a tam wita Cię z uśmiec...
źródło: comment_b6EcoXlNLqJI9LW9cL8wz1CiZlBDC02L.jpg
  • 58
Dopełnianie nazw katalogów/plików tabem jest znacznie szybsze niż doklikanie się do wybranego katalogu, szczególnie jak w każdym katalogu po drodze jest faptylion plików i innych katalogów. Zanim je znajdziesz to ja już dawno skopiuję co trzeba.


@list86: wiesz, ze windows tez ma konsole? I wiesz, ze mozesz na windowsie korzystac z basha?
Chyba każdy nawet bardzo średniozaawansowany użytkownik który pracuje nad czymkolwiek przy komputerze, czy to jakiś tekst, czy grafika czy programowanie, powinien mieć wyrobiony nawyk zapisywania przynajmniej raz na 20-30 minut. Toż to absolutna podstawa. A ty tutaj piszesz długi skrypt i w ogóle, ani razu nie zapisałeś? oO Jeszcze tak zostawiasz niedokończony i niezapisany...


@Captaii: was obydwu #!$%@?ło, albo zatrzymaliście się gdzieś w 1995 roku - teraz programy mają funkcję autozapisu
@list86: W 2012, a sprzęt z 2007, więc to nie był jakiś nowy sprzęt, do którego nikt poza producentem nie ma sterowników. Poza tym jak ściągnąć dodatkowe sterowniki, skoro karta sieciowa nie działa? xD
@kw401: A jak je ściągniesz na windowsie jak sieciówka nie działa? Ta sama sytuacja :)

ile razy "naprawiałem" znajomym sprzęt, a płytki ze sterownikami nie mieli... z reguły wtedy musiałem odpalić liveusb linuksa by ściągnąć windowsowe sterowniki :P
@list86: Np. przez inny komputer. Wpisujesz w google np. "lenovo z570 wi-fi drivers", ściągasz, kopiujesz na pendrive'a i wgrywasz na właściwym kompie. Pod Linuxem trzeba odpalić ten menedżer, więc bez sieci raczej nie da rady.
@kw401: Możesz wejść na stronę realteka czy innego broadcoma i ściągnąć pliczek który zainstaluje i skonfiguruje sterownik (zakładając że nie ma go wbudowanego w system). Reboot i masz wifi. Chociaż nie miałem z niczym takim problemu od ładnych paru lat...

Ściągnij sobie ubuntu 14.04, wrzuć na pendriva i odpal komputer, zobacz czy jakiś sprzęt nie będzie działał :> myślę że możesz się zdziwić. Nic nie musisz instalować, będzie tylko odpalony z
@kw401: Tak. Na Windowsie wcale nie ma problemów ze sterownikami. Z ostatnich doświadczeń:

Windows - cała seria płyt, instalacji, googlowania sterowników do wszystkiego po kolei i masa syfu w stylu HP Magic Printer (...) Optimizer itp.

Linux Mint - znajomemu wgrywałem. Wszystkie sterowniki poszły same. Instalacja sterowników mówisz? XD. Podpiąłem drukarkę pod USB, chwilę później drukowałem.

To może instalacja programów?

Pod Windowsem przejrzyj wszystkie syfiaste programy, poodznaczaj, żeby nie pościągać syfu
Linux Mint - znajomemu wgrywałem. Wszystkie sterowniki poszły same. Instalacja sterowników mówisz? XD. Podpiąłem drukarkę pod USB, chwilę później drukowałem.


@dfdrdedwdsdxdcdv: Widocznie miałeś szczęście ( ͡° ͜ʖ ͡°) a sterowniki do drukarki HP da się zainstalować w Windowsie bez żadnego syfu, tylko trzeba umieć, a nie bezmyślnie klikać "dalej".
@list86: No właśnie. Tak naprawdę to wiele rozwiązań jest podpatrywanych z Linuxa/Unixa, po czym słychać od fanbojów, że "linux nie ma tego, tego i tego, a windows ma".

Nawet ekran główny interfejsu Metro ("menu start") funkcjonalnością przypomina trochę Gnome 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kw401: Logika windowsiarzy

pieprzenie się przez 4 godziny ze wszystkimi sterownikami, czytanie każdego instalatora, żeby nie wgrać sobie syfu, szukanie programów po
W Windowsie jak do czegoś nie ma w systemie, to możesz ściągnąć z neta albo wgrać z płytki od producenta


@kw401: Ta, mhm. Mój poprzedni laptop miał kartę do której stery były jedynie pod Vistę. Stary skaner natomiast miał stery jedynie pod 98. A na Linuksie wszystko chodziło.