Wpis z mikrobloga

Ok, już wszystko wiadomo. Wiadomo jak wygląda nowy #iphone, niestety #apple nie poszalało (a jeśli ktoś ma inne zdanie chętnie go wysłucham). Dlatego skreślam go z listy życzeń bo jest brzydki (chociaż muszę go jeszcze wziąć w ręce żeby wydać ostateczną opinię).

I teraz nie mam pojęcia co kupić.

Szukam telefonu na 2-3 lata (obecnego SGS2 mam ponad 3 lata i dobrze mi z nim). Wymagam od niego:

- ekranu dobrej jakości ~5 cali (5,3 max),

- dobrego aparatu fotograficznego,

- Wi-Fi, LTE usw.

- bateria wytrzymująca 24 godziny pracy tj. 2 godziny muzyki, 100 telefonów (łącznie około 3-4 godzin rozmów), 30 minut nawigacji, 40 zdjęć, 5 minut latarki, 30 maili (czyli cały dzień Wi-Fi lub LTE/3G,

- dobrej jakości rozmów,

- dobra przeglądarka internetów,

- aplikacja wypoku ( ͡° ͜ʖ ͡°),

- slot na kartę D lub minimum 32 giba wbudowanej pamięci,

- do 3k pln (maks 3,5),

- możliwość wymiany baterii była by plusem.

Z tego co teraz jest na rynku:

#lg G3 - nie chcę bo trochę za duży i mam uprzedzenia (chyba że ktoś mnie do tego przekona).

#samsung Galaxy S5 - znów samsung? Nie zachwyca designem.

#htc One M8 - ultrapixele ok ale jednak ja potrzebuję często zrobić zdjęcie i je wykadrować.

#nokia Lumia 930 - tutaj nie jestem przekonany do systemu bo jednak od ponad 3 lat siedzę na #android, na pewno plusem dobry aparat.

#sony Xperia Z2 - nie podoba mi się UI Sony (złe wspomnienia z Arc S), design też mi się nie podoba.

#oneplus One - niby wszystko ok, ale chciałbym go móc wcześniej dotknąć :D

Macie może jakieś inne propozycje?

Chętnie usłyszę wasze opinie na temat ww?

Co Wy drogie mirki byście wybrali?

Jestem otwarty na wszystkie propozycje.

#kiciochpyta #bojowkawindowsphone #bojowkaandroid #bojowkaapple #cyanogenmod

Alver - Ok, już wszystko wiadomo. Wiadomo jak wygląda nowy #iphone, niestety #apple n...

źródło: comment_mwh1sOqwggQ6sBVDg0xtizHMAc5zGvDg.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Alver: Szybki i duży, czyli taki, jaki chciałem :) Ekran jedynie jest trochę mniej czuły niż w M7, przez co cięzko mi jeszcze na nim pisac. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia.
  • Odpowiedz
@Alver: eee moja fotografia kończy sie na zrobieniu zdjęcia ;) albo nagrania filmiku ;) bez jakichkolwiek specjalnych zabiegów. Powiem tylko tylko tyle że zdjęcia i wideo wychodzą super zwłaszcza daje rade w nocy.
  • Odpowiedz
@Alver: Leci czwarty tydzień.

- Ja Samsunga S5 odrzuciłem bo wcześniej posiadałem sgs3 i sgs2 więc już rzygam tymi samungami. A teraz każdy następny wygląda prawie identycznie :)

- HTC m8 odrzuciłem przez aparat. Fucktycznie robi zauważalnie gorsze zdjęcia od sgs5 i Lg
  • Odpowiedz
@Alver: No to chcesz ładny telefon? Czy funkcjonalny? Wymagania masz full wypas i 24h działania a skreślasz telefon bo Ci sie nie podoba, nawet nie napisałeś jaki system Cie interesuje...
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: Chce i jedno i drugie, w końcu to jest coś czego będę używał codziennie przez najbliższe 1000 dni. System whatever, korzystałem z iOS w iPhone 3GS i było ok, jednak android wniósł nową jakość, co do windowsa to niektórzy sobie chwalą a sam nie wiem co o tym myśleć. Co do iPhone to jeśli okaże się, że iPhone 6 to rzeczywiście best iPhone ever made to pewnie go wybiorę
  • Odpowiedz
@Alver: Tylko pełen multitasking z BlackBerry 10. Do wyboru czy z klawiaturą czy dotykowiec, obsługa systemu gestami, rewelacyjna jakość rozmów (żaden flagowiec konkurencji nie dorównuje). Jeśli potrzebujesz fona do pracy, a nie świecidełek, to tylko coś od nich. Minus - wciąż niewiele natywnych aplikacji, ale obsługuje apki z Androida, a od wersji systemu 10.3 aplikacje od Amazona.
  • Odpowiedz
@Alver: Miałeś coś z systemem BB10 czy starszymi, na Javie? Z dotykowców Z30 (duży ekran i akumulator), z klawiaturą Q10. Wkrótce pojawi się jeszcze wersja Classic i coś nowego Passport. Zajrzyj na BBnews.pl, by poczytać o detalach.
  • Odpowiedz