Wpis z mikrobloga

wołam @ryhu odnośnie czytnika poleconego tutaj

Otóż kupiłem ten cybook odyssey 2013 za 199 złota z wysyłką. Zapakowany w dość solidne pudełko, instrukcja i kabel USB w zestawie. Sam czytnik, jeśli chodzi o wygląd i budowę, lekki, niewielki (6"), wygląda na w miarę solidny, choć nie jest z "twardego" tworzywa, pod mocniejszym naciskiem na obudowę lekko się ugina. Rzucać nim się nie powinno, ale jak się tego nie robi to powinien wytrzymać dłuższy czas. Sam ekran moim zdaniem w porządku, choć dużego porównania nie mam, miałem w rękach tylko kindla classic 5 i wyświetla podobnie (na moje oko). Dotyk działa bardzo dobrze, czuły jak trzeba. Dodatkowo 2 klawisze po bokach urządzenia do przewijania stron. Co do baterii nie wypowiem się bo nie miałem jak przetestować jeszcze. Teraz oprogramowanie; format EPUB działa wyśmienicie, sprawdzałem jeszcze PDFy, radzi sobie całkiem nieźle. Jest funkcja dopasowania PDFa do wyświetlacza, co reorganizuje układ książki, kiedy chce się powiększyć czcionkę. Niestety, w niektórych PDFach wywalało takie niespodzianki jak przeniesiona ostatnia litera wyrazu, który się nie mieścił, zamiast cały wyraz przenosić do nowej linii. Generalnie da się czytać ale jest bałagan. Ale tak jak piszę - tylko w niektórych PDFach (nie wiem od czego zależało), epub działa super. Nie sprawdzałem innych formatów, bo nie miałem pod ręką żadnego, niestety. Wifi działa, ale ciężko na takim urządzeniu korzystać z internetu. Karty pamięci do 32GB śmigają. Jedynie co mi nie odpowiada to brak możliwości powiększenia czcionki w spisie książek w menu - dla osoby o słabszym wzroku to może być niedogodność. Jeśli ktoś by miał jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć odnośnie tego modelu.

#cybook #czytniki
p.....o - wołam @ryhu odnośnie czytnika poleconego tutaj



Otóż kupiłem ten cybook o...

źródło: comment_qufuWJz3EuyMZzEeAbwwXGAEGCJ4JehC.jpg

Pobierz
  • 5