Wpis z mikrobloga

Ło matko, dziś pierwszy raz Boring But Big do #531 Jima Wendlera w odmianie

Wyciskanie na ławce 5/3/1

Wyciskanie żołnierskie 5x10

Wiosłowanie 5x10

Podciąganie 3x10

Uginanie ze sztangą 3x10 *

Ściąganie na triceps 3x10 *

* wybierz jeden lub dwa (jako że pierwszy raz to zrobiłem tylko bicka)

I to jest to panownie #mikrokoksy , cholernie polecam, przedtem robiłem oprócz zwykłego 5/3/1 bodybuilding assistance ale wole ćwiczyć 2x w tygodniu partie. To będzie mój rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#silownia #oswiadczenie
  • 18
@palec911: Najlepsze efekty na masie w sezonie 12/13 miałem właśnie na 5/3/1 z BBB.

Niestety kiedy nadchodzi dzień martwego, a jest się na BBB to chce mi się płakać na samo wspomnienie o zakwasach dzień później ;__;
@palec911: ale BBB polega na seriach głównych 5/3/1, po których następuje 5x10 @50% tego samego, głównego ćwiczenia dnia. Więc nie możesz sobie tak poprostu tego pomieszać :P
@palec911: O proszę, we własnej książce o tym nie wspomina ;)

If you're afraid to eat, then please, don't do this program. This isn't for you, nor is it for someone that's scared one night of eating big will make his skirt fit a bit tighter.


To ^^^ :D
@Bobas: Dokładnie w takiej jak w głównym poście, daje w kość ale nie wypala mięśni (ta przereklamowana pompa i zakwas który tak naprawdę jest tylko skutkiem ubocznym przemian energetycznych w ciele ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

@shdw: Typowy Jim XD jego książka to kopalnia wiedzy jednak całość uzupełnieją i dają cały pogląd właśnie tego typu artykuły , zachęcam do przeczytania ;)
@maze nie za bardzo rozumiem pytanie ?

Robię trzeci miesiąc 5/3/1 , przed przystąpieniem - wyznaczyłem maxy w czterech podstawowych liftach.

BBB polega na tym że po ćwiczeniu 5/3/1 idę na 5x10 z ciężarem 50/70 % 1rm ze wzoru jaki daje nam Jim. Pozostałe ćwiczenia jak np wiosło sztangą robię zgodnie z własnym wyczuciem, aby poprawnie ale nie za lekko.

Serie 5/3/1 są ciężkie, szczególnie ostatnia gdzie idzie się all out. Dwie
@palec911: po wyznaczeniu maxów w czterech podstawowych liftach dobrze zrobić 2-4 tygodnie adaptacji do nowego treningu na mniejszych obciążeniach, roztrenowanie. Ja tak lubiłem robić i tak polecają, ale trenerem nie jestem. Jeszcze : D
@maze zacząłem zgodnie z arkuszem excela który wylicza tak jak jest w księdze mądrości, było lekko może poza przysiadem bo strasznie mi spadł po redukcji co mnie strasznie boli, drugi miesiąc już normalnie pracowałem na ciężkim pocie. Progres jest i to widoczny, nie narzekam :3
@15132479 Aktualnie jestem na redukcji i z racji zbyt długich treningów przeszedłem na stronglifts i kontynuuję gainzy. Generalnie BBB bardzo fajnie, ohp poszło stabilnie do góry o kilka kg, jeszcze niedawno 30 kg to było mocno bujane, teraz jestem na 45. Klatka u mnie zdecydowanie lepiej reaguje na niskie powtórzenia dużym ciężarem i wreszcie zaczyna wyglądać a do tego ciężar skoczył bardzo fajnie. Z przysiadem najwięcej wojuje ale 3xsquat / tydzień w