Wpis z mikrobloga

@msq: Jak ja szukałem, to do każdego mieszkania było 10-12 oglądających (sztuk lub par). Teraz na rynku mieszkaniowym pustka, albo absurdalne ceny - zależnie gdzie szukasz.

@asmus: W przypadku shared home jest jeszcze gorzej, bo (zakładając że "shared home" oznacza, "komunę" lokatorów, z których jeden pewni rolę szefa, zbiera kasę i kontaktuje się z landlordem) zamiast spodobać się tylko jednemu landlordowi, musisz się spodobać przynajmniej większości mieszkańców ;-)

W ramach
  • Odpowiedz
@asmus: Nie chce ci podcinac skrzydel ale to chyba najgorsza pora roku na szukanie lokacji w Dublinie. Raz ze ceny nieruchomosci wystrzelily mocno w gore, a dwa ze wlasnie teraz studenty ktore jeszcze sobei nic nei zorganizowaly biegaja w panice po miescie i szukaja czegokolwiek.....
  • Odpowiedz
@Regis86 & @msq : Dostalem oferte pracy. Na booking.com zarezerwowalem 7 nocek z mysla, ze cos w miedzyczasie sobie zalatwie. Docelowo mysl taka, zeby wynajac mieszkanie. Sadzilem, ze tymczasowe shared house bedzie prostsze. Ide czytac to, co pod linkiem. Dziekuje.
  • Odpowiedz
@asmus: Mieszkalem w Dublinie od 2007 do wrzesnia ubieglego roku. Teraz mieszkam na wsi w Wexford i pracuje z domu. W Dublinie jestem co kilka tygodni. Jak bys mial jakies pytania to wal na pw smialo, co bede wiedzal to odpowiem :)
  • Odpowiedz
@asmus: Nie wiem ile płacisz za hotel / hostel, ale niezłą alternatywą może być AirBnB - w moim wypadku opłaciło się w porównaniu z innymi opcjami. Oczywiście tak czy inaczej wyjdzie drogo, dlatego warto jak najszybciej znaleźć choćby pokój - lepiej się wyprowadzić z niego po 3-4 miesiącach i stracić kaucję, niż "z musu" wynająć na rok badziewne mieszkanie w kiepskiej lokalizacji.
  • Odpowiedz
Znowu..? To juz bylo, tak gdzies w 2007....


Wyglada na to ze sie wyprowadzilem z DUB w ostatnim momencie...

@msq: koleś z byłej pracy szukał czegoś i mówi, że tragedia chcieli po 800€ za pokój..

A wszędzie syf i tłumy ludzi. U mnie na osiedlu jest ogłoszenie 470k€ za 3 sypialniowe mieszkanie oraz wynajem 2bed to chyba teraz 1400€, więc wróciliśmy do 2006 roku.

Dziala to tez w przypadki shared home?
  • Odpowiedz
@Regis86: Absolutnie się z Tobą zgadzam. Tak jak na początku tego wątku - chciałbym na początku wynając pokój. Co do AirBnB to mam obawy, że pojawię się a miejscowki jednak nie bedzie. Aczkolwiek jedynie 762Euro za prawie cały miesiąc jest kuszące ;)
  • Odpowiedz
@asmus: stary szukam lokum od roku i mam tylko jedno do powiedzenia-TRAGDIA.ceny z kosmosu, tlumy ludzi,kupa syfiastych mieszkan do wynajecia.nie wiem,moze lepiej przeczekac troche.sharing jest ok jak trafisz na fajna ekipe ale to ciezka sprawa.jedynka w dublinie to teraz cena okolo 900 euro zaleznie od lokalizacji/standardu.jutro mam viewing w celbridge na chate 2 pokojowa za 1200 ale nie usmiecha mi sie to.zycze powodzenia tak czy siak
  • Odpowiedz