Wpis z mikrobloga

Przyszedł czas na zmianę samochodu. Zastanawiam się nad: Hyundai Sante Fe II , Saab 9-3 II po lifcie, Alfa Romeo 159, Subaru Forester II po lifcie.

Kasy do wydania około 32 000.

Może ktoś z was ma, jeździł, miał, albo sie interesuje motoryzacją i mi pomoże w wyborze.

Ogólnie auto do miasta, średnio 25 000 km rocznie, rodzina 3 osobowa.

#samochody #pytanie #auto #subaru #saab #alfaromeo #alfaholicy
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@indiglo: Nigdy nie miałem klekota i jakoś nie śpiesznie mi do niego :) Więc raczej benzyna. Saaby od zawsze mi się podobały, jedynie jakość plastików w środku mnie martwi. Bo oglądałem w komisie jednego i deska rozdzielcza była w stanie agonalnym
  • Odpowiedz
@kolezka1: Subaru Forester. Może nie za piękny (choć o gustach się nie dyskutuje), ale za rewelacyjne 4x4 nie można go nie kochać. Do tego ładowny i przestronny.
  • Odpowiedz
@kolezka1: Trochę dziwnie bo dwa SUV'y i dwa Sedany. Zasadniczo wszystkie te samochody są spoko. Alfa tylko 1.9 JTD 120/150 KM - poza tym bardzo taki "luksusowy" samochód bym powiedział, gdy siedzi się w nim to takie miłe uczucia, szczególnie w wersji z jasnym środkiem. Miejsca dla 2 dorosłych + dziecko jest spoko także luz. Saab też dobra sprawa ;) 1.9 to również Fiatowskie JTD, to samo co w Alfie
  • Odpowiedz
@afrolo2568: Dwa SUV'y i sedany, a czy jedno lub drugie nie może jeździć po mieście? :) Takie akurat mi się podobają.

Kurcze raczej disel właśnie mnie odpycha, jedynie może bym się skusił na niego w Hyundaiu, bo tam było by ciężko z benzyną. Benzynę pewnie chciałbym zagazować. W sumie miało być Subaru i nic innego, ale podochodziły w trakcie poszukiwań te właśnie alternatywy. Saab jest na drugim miejscu, bo zawsze
  • Odpowiedz
@kolezka1: Ale ja się nie czepiam wyboru przecież, tylko tak zauważyłem sobie fakt. Czy zawsze na mirko trzeba się do czegoś d---------ć? Tylko Alfy w benzynie mają pewne problemy techniczne ...
  • Odpowiedz
@villain: Saab to Opel, więc małe koszty w razie czego. A czemu twierdzisz, że Subaru da mi po kieszeni? Przed zakupem postaram się prześwietlić samochód wzdłuż i wszerz i oczywiścnie nie będę szukał super taniej okazji,
  • Odpowiedz
@afrolo2568: A ja wytłumaczyłem :) Kiedyś Allfy były (podobno) awaryjne, teraz (podobno) to już przeszłość i nie ma problemów. Jeśli benzyny w alfie awaryjne to odpuszczam, bo klekota nie chce.
  • Odpowiedz
@kolezka1: bo czesci sa drogie i serwis tez nienajtanszy, niezaleznie od tego w jakim stanie kupisz, nowe auto to nie bedzie i predzej czy pozniej nada sie do warsztatu
  • Odpowiedz
@kolezka1: Nowe diesle wcale nie klekoczą tak bardzo ... No i mają fajną charakterystykę ale jak kto lubi. Nie jest przesadnie awaryjna ale zdarzają się problemy - chociaż to tylko znam ze słyszenia w moim aucie niby też zdarzają się problemy ale na razie nie spotkałem się z żadnym z nich ;) Subaryna jest fajna )
  • Odpowiedz