Wpis z mikrobloga

Przyszedł czas na zmianę samochodu. Zastanawiam się nad: Hyundai Sante Fe II , Saab 9-3 II po lifcie, Alfa Romeo 159, Subaru Forester II po lifcie.

Kasy do wydania około 32 000.

Może ktoś z was ma, jeździł, miał, albo sie interesuje motoryzacją i mi pomoże w wyborze.

Ogólnie auto do miasta, średnio 25 000 km rocznie, rodzina 3 osobowa.

#samochody #pytanie #auto #subaru #saab #alfaromeo #alfaholicy
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@villain: Ja do ASO nie będę jeździł, więc robocizna podobnie jak i innych marek. A części występują w zamiennikach, więc raczej dużo nie odbiega cenowo od innych, więc chyba nie jest tak źle
  • Odpowiedz
@kolezka1: Tego akurat nie wiem ;) Alfa i Saab mają wygodne siedzenia ;) ... W sumie ja w każdym aucie, którym bym nie jechał czułem się komfortowo .. serio nie robi mi różnicy czy to hiper-mega fotele z Mercedesa czy kubełki jakieś ale to może dlatego, że jestem młody ;p
  • Odpowiedz
@afrolo2568: Ja w wieku mam 3 z przodu, ale czuję się jak bym miał 2 z przodu i z chęcią bym pozapierdzielał czasami, więc nad takimi samochodami się zastanawiam. Najchętniej to bym poszedł w jakieś coupe, ale ze względu na dziecko z tyłu też miejsce potrzebuje :)
  • Odpowiedz
@kolezka1: Zależy jeszcze jak duże dziecko ;) Bo jak takie w foteliku to w sumie gdzieniegdzie da się wcisnąć do Coupe ;p a raczej to już są auta klasy GT ale to wciąż nadwozie Coupe ;) Myślę, że Subaru powinno dawać frajdę. Alfa też się całkiem nieźle prowadzi no i Saab też ma bardzo fajne nastawy zawieszenia ;) Hyundai'a bym odrzucił z miejsca bo to taki leniwy SUV ;)
  • Odpowiedz
@kolezka1: Ja bym odrzucił z miejsca auta bez napędu na 4 koła ze względu na bezpieczeństwo i kulturę jazdy. Odkąd u mnie zagościła audica quattro nie myślę już o żadnym aucie z napędem na jedną oś. Więc brałbym pod uwagę Subaru albo właśnie Audi.
  • Odpowiedz
@kolezka1: Wiem, ale nastraszyli mnie kosztami przy Subaru i wybrałem Audi. Potem porównałem ceny i różnice wyszły niewielkie lub żadne. Plus jeszcze Subaru nie lubią się psuć zanadto.
  • Odpowiedz
@kolezka1: Wiadomo Subaru będzie droższe już na start - więcej spali po prostu. Części pewnie też swoje robią aczkolwiek Subaru i Saab nie psują się na potęgę. Myślę, że uciągnąłbyś obydwa auta, znaczy nie wiem ile tam zarabiasz ale powinno być spoko :) Z 3-ką z przodu jest jeszcze czas na szaleństwa ... taki "dynamiczny tatuś" a z 4-ką już nie będzie tak kolorowo (Chociaż znam wielu Panów z 5-tką
  • Odpowiedz
@afrolo2568: Jak będę miał 5 z przodu to na bank będę miał jako zapasowy samochód z lat 80-90 z mocnym silnikiem (moja marzenie). A na razie coraz bardziej się przekonuje do Forestera. Orientujesz się czy każdy ma szklany dach?
  • Odpowiedz
@kolezka1: Zabronią produkować ale pewnie nie zabronią używać starych bo to niezgodne z żadnymi przepisami. Zresztą przyszłość nie maluje się kolorowo ... auta autonomiczne i w pełni elektryczne ... to nie dla mnie. Unia pewnie osiągnie niedługo granice swych absurdów... Szkoda, że nie urodziłem się w USA w latach 50-60-70. Może po zdaniu prawka jeździłbym Mustangiem? Teraz miałbym 44-64 lata, może byłbym bogaty i miałbym najzajebistsze auta świata bo to
  • Odpowiedz
  • 0
@afrolo2568: no i dlatego trzeba miec w planach kupienie klasyka. Dla kazdego klasyk to co innego, dla mnie klasyk ktorego chce miec i nie jest drogim autem to Volkswagen corrado :)
  • Odpowiedz
@kolezka1: Ja bym stawiał na Mustanga z początków produkcji. Ale jak będę miał 5-tkę z przodu to pewnie auta z czasów mojego dzieciństwa tj. lata 90 będą mi chodziły po głowie równie mocno )
  • Odpowiedz
@kolezka1: Pierwsza generacja mustanga miała silniki 6 i 8 cylindrowe od 105 do 375 koni z 7 l pojemności. Czyli na dzisiejsze czasy słabizna ale i tak frajda nieziemska. Ten dźwięk i w ogóle ;) Fakt, że Amerykańce nie skręcają ale takim dziadkiem to i szaleć się nie chce. Jeśli będzie mi dane w najbliższym czasie zrobić kasiorkę to kupuję nowego Mustanga, który skręca a po zmianie fabrycznego ograniczającego wydechu
  • Odpowiedz
@kolezka1: Znajdź w ogóle E34 M5 ... z pewnością nie będzie tak zajechane jak 528i czy inne bardziej popularne i dostępne ;) M5 E39 też takie moje marzenie .. ale o moich marzeniach mogę pisać całą noc a rzeczywistość to co innego ;)
  • Odpowiedz