Wpis z mikrobloga

Co, tak na prawdę, nie pasuje wam w Tusku? Wszyscy go hejtują, ale to on sprawnie rządził Polską przez 7 lat. Przeprowadził nas suchą nogą przez kryzys. Polska stała się poważanym graczem w UE. Wolicie pisowski zaścianek i katotalibów przy władzy? Kaczor i Macierewicz toczyliby wojnę z każdym sąsiadem, oni są chorzy z nienawiści. Nie widzicie tego?

#niepopularnaopinia #pis #kaczynski #tusk #neuropa #bekazprawakow
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kilroyPL: Podwyższenie podatków, podwyższenie wieku emerytalnego, rozrost administracji publicznej, gigantyczna korupcja i niegospodarność (Euro 2012, autostrady). Myślę, że można wymienić jeszcze kilka rzeczy.
  • Odpowiedz
@kilroyPL: Wiesz, mali ludzie nienawidzą każdego, kto stoi wyżej od nich a przy tym mają tendencję do wiary w cudowne rozwiązania mogące uleczyć gospodarkę w parę lat (dyrdymały Korwina na przykład) oraz skłonność do obarczania innych za swoją własną indolencję.
  • Odpowiedz
@ripp1337: A kto powiedział, że podatki mają być niskie? Fakt płacimy sporo, ale dzięki temu mamy opiekę medyczną, szkoły itp. Z mojej pensji nigdy by mnie nie było stać np na operację kolana. Co do podniesienie wieku emerytalnego nie zgodzę się. Średnia długość życia rośnie więc możemy pracować dłużej. I nie, nie jestem trollem, na serio się zastanawiam nad tym.
  • Odpowiedz
@kilroyPL: a odwracając trochę pytanie- co to jest za argument za Tuskiem: "wolicie katotalibów"? Ja mam za złe podwyższenie VAT'u i akcyzy na a-----l i w ten sposób zażynanie gospodarki. Ale specem od polityki nie jestem- to jest moje prywatne zdanie.
  • Odpowiedz
@kilroyPL: Kto powiedział, że mają być niskie? Tusk, zanim go wybrano.

Oczywiście, państwo w zamian za podatki zapewnia świadczenia, ale na tak niskim poziomie, że niekoniecznie jest to warte tych danin. Biorąc pod uwagę, że w Polsce ponad połowę zarobionych pieniędzy oddaje się fiskusowi w podatkach pośrednich i bezpośrednich, uważam, że samodzielnie można zapewnić sobie wiele "państwowych" świadczeń mniejszym kosztem i w lepszy sposób.
  • Odpowiedz
@Fref: Pamiętam co się działo, jak rządził pis. Nie było to państwo policyjne, ale chyba każdy pamięta, że poszło to trochę w tą stronę. Co do akcyzy - większa cena produktu = mniej osób, które go kupią. Jeśli chodzi o u----i - ma to sens.
  • Odpowiedz
@kilroyPL: Ty chyba nigdy nie byles w szpitalu. Kolejki jak s-------n i generalnie jest tak że ludzie pracujący nie mają czasu leczyć sie na nfz wiec i tak ida prywatnie. Dam Ci przyklad: Wybiłem ręke z barku, dostałem gips i miałem sie zglosic nastepnego dnia do ortopedy. Termin przyjecia? za miesiac... O rehabilitacji mogłem sobie pomarzyć. W wielu szpitalach lekarze nic nie robią dopóki nie dostaną w łape

Jestem zdania
  • Odpowiedz
@kilroyPL: Rząd gospodarował jak pijak, hazardzista, który wynosi do lombardu wszystko co wartościowe, sprzedaje za grosze, zadłuża się itd. Byle do jutra, byle jeszcze tydzień przeżyć.

Martwić się będą inni, ludzie PO już ustawieni razem z pociotkami, mają to gdzieś.

Tusk załatwił sobie dożywotnią emeryturę po 80 tysi/mc, śmieje się wszystkim w twarz a najbardziej ma bekę ze swojego elektoratu.
  • Odpowiedz