Wpis z mikrobloga

@shdw: węgle to węgle ale nikt nie mówi że cukry proste są dobre ;) A propos cukru, bo z tym chlebem to bez przesady, od tego sie nie umiera.
  • Odpowiedz
@fabek gluten dla osoby która jest w pełni tolerancyjna na niego nie na żadnego znaczenia, natomiast IG... nie ma jeszcze większego znaczenia. IG to po prostu kolejny mit, który potwarzają i którym łechtają się "prawdziwi" kulturyści, aby podrapać się po jajkach i pokazać jacy to oni nie są hardcorowi, bo jedzą jedynie ciemny ryż i kaszę do każdego posiłku, czym katują się psychicznie – ergo, chcą Ci udowodnić, że byś nie był do tego zdolny.

Garstka materiałów, co by nie było "na słowo":

http://www.bodyrecomposition.com/research-review/glycaemic-index-effects-on-fuel-partitioning-in-humans.html
  • Odpowiedz
@shdw: Nie zamierzam się przekomarzać. Trenuję od 11 lat, trochę o odżywianiu mam już trochę pojecia i dobra moja rada jest taka, że białe pieczywo odstaw. No chyba, że lecisz na slinie i właśnie masz hipkę.
  • Odpowiedz
@fabek: "Trenuje od 11 lat" to taki sam argument jak mój profesor od programowania który mówił mi, że muszę trzymać indeks tablic w zmiennej i go ręcznie uaktualniać bo on wie lepiej, bo programuje od 30 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fabek: Rozumiem, że masz swoje przekonania i doświadczenie, ale nauki nie oszukasz i jeżeli ktoś od 50+ lat robił badania i doświadczenia na ten temat, to ciężko z tym dyskutować.

@katiuszenka jedyna różnica pomiędzy jakimkolwiek pieczywem, a chociażby np. brązowym ryżem to sposób i szybkość w jakim się ono czasie rozkłada. Jak by to nie brzmiało, jedynym efektem tego zjawiska jest sytość.

Ta natomiast przekłada się na Twoje "zdrowie" psychiczne i spokój ducha. Dlaczego
  • Odpowiedz