Wpis z mikrobloga

@Vinniczek: To dopiero moja druga gra (wcześniej tylko USA do 1900). Spamować techy tez nie tak łatwo, skoro zaczyna się ze znajomością pisma na poziomie 15%. Na szczęście te od life rating zrobiłem dość szybko i wielka część Afryki moja.

Portugalia ma mało regionów, gdzie może budować fabryk, więc ciężko mi się wspiąć w tej kategorii.
@void1984:

dunno, ja zawsze podbijam, nigdy nie kolonizuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Grecją chyba miałem 20% a spadło jeszcze niżej jak podbiłem parę państw w Afryce a mimo to i tak raz dwa awansowałem do GP. Mówię Ci, prestiż uber alles.
@Vinniczek: Gdy grałem USA to prestiż wznosił się jak szalony, ale Portugalią zyskuję powoli. nawet nie wiem skąd on się na dobrą sprawę bierze. Czasami trafi się jakieś Safari i tyle, bo zwycięska wojna np. z Omanem prawie nie miała na niego wpływu.
Nie ma łatwo jako Secondary Power.


@void1984:

Na początku gry:

Romanticism


Realism

I już jesteś GP.

W dodatku kolonie dodają Ci prestiżu - nie jest trudno wybić się Portugalią.

A w ogóle jaką masz strategię na Twoją gre?
A w ogóle jaką masz strategię na Twoją gre?


@zerozero7: Przejąć Afrykę. No ale Wielka Brytania silna, Francja silna... Za to Włochy mają duże posiadłości na północy i sobie z nimi poradzę.

Natomiast nie mam pomysłu skąd wziąć węgiel. Musiałbym zając europejską Hiszpanię, albo kolonie Wielkiej Brytanii w Afryce.

Romanticism, Realism


Romanticism to była moja pierwsza technologia, by się utrzymać w top16. Dzięki niej utrzymałem się na 15 miejscu. Realism był