Wpis z mikrobloga

Co ten #polsat to ja nawet nie...

Pan Libicki tak pieprzy że uszy więdno.

7 miliardów zł. z rynku reklamy telewizyjnej w Polsce kontra 18 miliardów ojro z rynku niemieckiego, porównując tylko... liczbę ludności. Ja wiem, że jakoś trzeba się usprawiedliwić przed milionem Tele-Wieśków za brak transmisji w kanale otwartym, ale nawet taki #januszekonomii jak ja wyobraża sobie porównanie tych danych np. w stosunku do liczby abonentów platformy Beżowego Słoneczka, średniego rachunku jaki płaci typowa polska i niemiecka rodzina za telewizję (o ile w ogóle płaci; nawiasem - naziemna telewizja w Niemczech to ok. 40 kanałów czyli 2 razy wiecej niz u nas, nie licząc już kanałów nadających program drogą satelitarną), kończąc na wskaźnikach gospodarczych i poziomie życia w obydwu krajach...

TLDR: 2 razy więcej Niemców niż Polaków, 8 razy więcej pieniędzy na rynku reklamowym w Niemczech niż w Polsce. Musieliśmy zakodować Mistrzostwa. Bullshit.

#oszukujo #telewizja #siatkowka #mecz
  • 2
@kajelu: Prywatna tv, więc sobie mogą robić co chcą. Zapłacili za prawa. Pytaniem jest czemu telewizja publiczna na która idą pieniądze z moich podatków nie puszcza mistrzostw?