Wpis z mikrobloga

@abd00l3k: Czyli z głupich też się nie można śmiać? No bo w sumie też nie mamy na to wpływu czy ktoś się rodzi geniuszem czy totalnym kretynem. Oczywiście można nad tym pracować(jak i nad urodą), ale do pewnego stopnia jesteśmy ograniczeni.
  • Odpowiedz
że aż robi mi się ciepło, to wielki chłop :P


@nuwanda: Słowo klucz - mi i moim koleżankom.

Wiadomo, że sporo dziewczyn tak uważa, ale to nie przeszkadza im się umawiać z facetami, którzy "nie pasują im do ideału". Taka mowa trawa trochę
  • Odpowiedz
@abd00l3k: > Wyśmiewanie się z cech człowieka na które nie ma się wpływu ( uroda, wzrost itp...

Problem wolnej woli się nam kłania..Na nic nie mamy wpływu.. Jesteśmy tylko efektem wszelkich wpływów od nas niezależnych. Jesteśmy zjawiskiem, a nie podmiotem.
  • Odpowiedz
@abd00l3k: A z głupoty można się śmiać? Nie wszyscy rodza się mądrzy, to nie ich wina. A z czyjegoś gustu? Albo coś lubimy, albo nie, albo coś nam się podoba, albo nie - nie mamy na to żadnego wpływu. W gruncie rzeczy na bardzo niewiele spraw mamy wpływ. Czy to znaczy że w ogóle powinniśmy się nie śmiać? Imo zwykłe #!$%@?.
  • Odpowiedz
@MaxiimumR: Jaki wpływ ma człowiek na to, czy urodzi się zdolny do ciężkiej pracy i wyrzeczeń, czy też leniwy i nie potrafiący sobie odmówić trzydziestego pączka?
  • Odpowiedz
@abd00l3k: coś w tym jest... ja tam mam duży nos (nie jakiś wielki kinoch no ale większy niż inni chyba :D) no i szczerze już tyle razy czasami ktoś mi o nim powiedział, że teraz sam znajomych wyprzedzam i się z niego nabijam :)

no ale chyba każdy ma jakiś kompleks z którego nie chce się śmiać i nie chce by inni widzieli no i zawsze myśli, że wszyscy myślą
  • Odpowiedz
@Chodtok: Na to nie na wpływu, ale ma wplyw na to by nad sobą pracować i nie byc leniwym xD


Oczywiscie nie zrozumcie mnie zle, ja nie popieram jakiegokolwiek wyśmiewania.
  • Odpowiedz
@MaxiimumR: Człowiek decyduje o tym, czy jest zdolny do pracowania nad sobą i przezwyciężania swojego lenistwa? A nawet gdyby decydował, to czy byłoby jego winą to, że jest za głupi na podjęcie mądrej decyzji?
  • Odpowiedz
A jak dla mnie samo wyśmiewanie kogokolwiek za cokolwiek mówi wszystko o człowieku. Nigdy nie spotkałem mądrych i dojrzałych ludzi, którzy by z kogoś "cisnęli bekę".
  • Odpowiedz
@Chodtok: No dobra, ale taką logiką to kazdy jest bezbronny i niewinny niczemu xD Bez przesady, czlowiek to istota mysląca - a pewne normy w spoleczenstwie mamy i kazdy je spokojnie moze zauwazyc i sie do nich dostosowac.

Taką logiką to przestępców tez nie moglibysmy karać, bo przeciez to nie ich wina, że nie rozumieją co jest złe a dobre - a tak przeciez nie jest. Powszechnie wiadomo ze np.
  • Odpowiedz