Wpis z mikrobloga

marzeniem była by mobo 2 x CPU, 2 XEON'y, karta np quadro 6000 nvidii i 8x8GB ram, ale to finansowo nie przejdzie jak na razie( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cichy87: jeśli na prawdę masz tyle materiału, że i5@4.5GHz nie daje rady to tylko LGA2011(choć nie koniecznie najnowsza v3 bo tam dochodzą ogromne koszty DDR4) - ja bym brał LGA2011 + IvyBridge-E 6 rdzeni + OC i do tego 8x4GB RAM co najmniej 2133MHz, szybki RAM akurat w wideo znacznie przyśpiesza operacje.

Kartę zostaw o ile nie korzystasz z softu który NA PRAWDĘ potrafi ją zutylizować.
  • Odpowiedz
@FLAC:

i5 to dramat przy renderze :( najbardziej dostaje po dupie, bo robie spore projekty. A jaka mobo + proc pod 2011 polecasz z highendowych rozwiazan ale jeszcze przy zachowaniu rozsądku cena/jakość?
  • Odpowiedz
@Cichy87: akurat na co dzień nie obracam się w klimatach LGA2011(nie te finanse dla mnie) ale mogę rzucić okiem i odpisać za parę chwil
  • Odpowiedz
@FLAC: Dziękuje dobry człowieku ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ile jest tak mniej wiecej wart ten mój zestaw bez ssd? Mam w nim tez zasilacz corsair 750wat. Udźwignie tą konfiguracje na 2011?
  • Odpowiedz
@Cichy87: o ile kojarzę to tylko wysokością radiatorów. Jeśli chcesz to możesz też kupić 4x8GB zamiast 8x4GB - byle tylko zapchać po jednej kości na każdy kanał aby pamięć działała w trybie Quad-Channel.
  • Odpowiedz
@FLAC:

Więc jeśli będzie kasa i potrzeba to można upgradować CPU - tylko nie wiem czy Xeony obsługują tak szybkie pamięci > - ale nie wydaje mi się żeby był z tym problem


No tylko, że do xeona musiałbym nową mobo pod nią chyba?
  • Odpowiedz
@Cichy87: Ta płyta MSI obsługuje procesory Xeon zgodnie z wykazem który podałem w linku :P

Myślę, że wzrosty wydajności będzie spory(w końcu zmienisz z 4 rdzeni 4 wątków na 6 rdzeni 12 wątków i nowszą architekturę) choć nie ryzykowałbym stwierdzenia, że aż tak duży jak po przejściu z Pentium na i5. W końcu wtedy zmieniłeś procka z strasznie archaicznego na średnią półkę, a teraz tą średnią półkę zmienisz (tylko
  • Odpowiedz