Wpis z mikrobloga

#reklama #blog #rylec #ksiazki

http://rylec.crazylife.pl/

Jak ktoś nie zaglądał jeszcze to zapraszam, 12 rozdziałów póki co czeka, można komentować, tworzyć tą historię w jakiś sposób, a przynajmniej zerknąć czy nie jest aż tak źle :) pozdrawiam i dziękuję, sin :) a od autorki za każde wejście gorące podziękowania, to motywuje ją do dalszej pracy nad książką i sobą :)
  • 3
  • Odpowiedz
@sinusik: No już zerkałem wcześniej i zawsze zatrzymywałem się na jednym z kilku pierwszych zdań.

Cyryl, dla przyjaciół Rylec, to wysoki mężczyzna o jasnej, gładkiej cerze i zielonych oczach.


Cztery przymiotniki w jednym zdaniu, w tym dwa pod rząd. To zdanie jest poprawne, ale na poziomie szkolnym. Po prostu podane są suche fakty, bez żadnego polotu i w następnych zdaniach tak samo. Brzmi to trochę jakby autorka nie znała polskiego od
  • Odpowiedz
@sinusik: No i oczywiście w swojej recenzji musiałem walnąć babola.

żeby w każdym miejscu książki albo prowadzić akcję do przodu, albo malować portret bohatera.


Nie malować portret bohatera, przecież to się właśnie dzieje w dwóch pierwszych akapitach.

Miało być: wyjaśniać motywacje bohatera. Albo przez opis jego myśli, albo przez retrospekcję.

Oczywiście nie jest bez znaczenia jak bohater wygląda i można to wplatać gdzie to jest istotne, nawet na początku. Ale niech
  • Odpowiedz