Wpis z mikrobloga

Od dzisiaj według społeczeństwa oficjalnie mam 15 lat (w dowodzie 21, ale to szczegół...)

Byłem w sklepie. Z racji tego, że mało ostatnio czytam prasy, a więcej książek, postanowiłem zrobić wyjątek. Z ciekawości wybrałem magazyn o grach komputerowych. Generalnie interesuje się tą tematyką, więc wybór nie był przypadkowy. Kieruje się do kasy, przy okazji biorąc paczkę płatków śniadaniowych (były one od początku głównym celem, ale mniejsza o to).

Przy kasie słyszę:


Ja takie zdziwko. Czyżbym się pomylił? Wziął ze sobą piwo, bądź jakieś whisky? (wódki nie pije). Spoglądam na kasę. Niby wszystko się zgadza. Spoglądam na nią, a ona się w moją stronę uśmiecha i oczekuje mojego dowodu. Wciąż będąc w szoku wyciągam portfel, pokazuje dowód. Niby wszystko się zgadza. Kasjerka oznajmia mi, że to czasopismo objęte jest restrykcją wiekową.

I tak rzeczywiście było. Na okładce widnieje znaczek, że jest od 16 lat...

Ja rozumiem, gdyby to była jakaś gazeta dla dorosłych, jakieś filmy, roznegliżowane panie, ale gazeta o grach? O GRACH?!

Drugą kwestią jest mój wiek. Ja rozumiem, że może i mam młodą urodę, ale mam ponad 1.80m wzrostu. Może i wyglądam na 18, ale na 15 lat? No proszę... zostałem w tamtym momencie zniżony do rangi gimbusa. Czasem się zastanawiam czy to nie jest wynik mojego #tfwnogf . Kto by się chciał z dzieciakiem zadawać ()

PS. Akcja dzieje się w Niemczech

tl;dr

Przy kasie nie chciano mi sprzedać czasopisma o grach komputerowych.

#rezixblog #niewiemjaktootagowac #zagranico #niemcy
  • 17
@SScherzo: Niektóre sklepy mają taką politykę że jeśli nie zeskanujesz kodu na dokumencie to nie zatwierdzisz sprzedaży. Pewnie to dla nich rodzaj zabezpieczenia aby kasjerzy nie sprzedawali nic nieletnim i nie zostali pozwani.
@Rezix: mnie w wieku 24 lat pytaja o dowod w sklepach w DE. Nie widze w tym problemu :> I tak, raz nawet zapytali o dowod jak kupowalam czekolaki z mniej niz 1% zawartoscia alkoholu.