Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie zegarek. #watchboners co myślicie? Wszystko ręcznie, nie używałem nawet narzędzi elektrycznych. Chciałem mieć prawdziwą satysfakcję i chyba mi się udało. Narzędzia jakich użyłem to piłka włosowa, pilniki, wiertarka zegarmistrzowska, skalpel i papier ścierny. Zaimpregnowałem go olejem do blatów, żeby przy kontakcie ze skórą nie było alergii. Muszę popracować jeszcze nad szyciem skóry, bo daleko mi do prostego ściegu. Dekiel też s---------m. Wiertło było tępe, ale że to tylko prototyp to zostawię jak jest.

Użyte drewno: Palisander, zebrano, klon, wenge i padouk na dekiel. Żaden element nie był barwiony.

Po tym zegarku zabrałem się za budowę jego młodszej siostry, jak kogoś interesuje to się pochwalę jak już skończę.

#zegarki #modameska
faun69 - Zrobiłem sobie zegarek. #watchboners co myślicie? Wszystko ręcznie, nie używ...

źródło: comment_gVNjxayCDrd4HQq2xhOEnV6ZFoLuaba7.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kAdi: Kleiłem go klejem Titebond. Wcześniej sprawdzałem jego siłę i muszę powiedzieć że mocniejszego kleju jeszcze nie widziałem. Samo drewno egzotyczne jest cholernie twarde, także o trwałość się nie martwię.
  • Odpowiedz
@faun69: Bardzo fajnie ci to wyszło, mógłbyś podać jego wymiary? bo z tego co widzę to trochę wysoki jest. Ile byś chciał za wykonanie takiego zegarka, ale bez paska?
  • Odpowiedz
@susi33: @kAdi: 45mm średnica a wysokość 14mm. Następne nie będą tak wysokie. Wyszło tak tylko dlatego, że nie wiedziałem za bardzo jak zamocować szkło. Kolejne będę wrzucać pod tagiem #casimir - nazwa taka sobie, ale mam swoje powody by jej używać.

A co do ceny - nie mam pojęcia. To masa pracy. Za jakiś czas się określę.
  • Odpowiedz