Wpis z mikrobloga

@bslawek: Ten mały nie ma. Więc jak dobrze kombinuje potrzebuję router co kartę SIM. Laptop i telefon będzie brał sygnał po WIFI a dysk podłącze do routera przez USB

Teraz mam 2 opcje do wyboru albo router, który ma soft do zarządzania dyskiem. Albo dysk (tak w skrócie), który w sobie ma oprogramowanie co umożliwi jego obsługę przez WIFI. Tak?
@murarz13: raz w tygodniu poświęcić kilka minut na zgranie nowych plików do zwykłego dysku ( jako kopię zapasową )

Ewentualnie mieć podłączonego go cały czas i na bieżąco zgrywać (najtańsza opcja)

Ale nowy router nie jest złym pomysłem, przyszłościowe
@ungaged: Na laptopie mam np. zdjęcia. Kopia była na dysku na 1 partycji a na 2 filmy. Dysk spadł ze stolika i umarł. Teraz myślę jak się zabezpieczyć. Nie chcę aby nowy dysk znowu spadł więc pomyślałem, że schowam go tam gdzie router i będzie do niego dostęp cały czas.
@murarz13: Myślałem, że rozchodzi się o PC, wtedy możesz gdzieś w obudowę go wsadzić.

Pomyśl nad kupieniem/zrobieniem jakiegoś "slotu", etui z grubego silikonu, takiej kieszonki, żeby nawet w razie upadku nic się nie stało.